Oxva Artio – Lekki i poręczny

1
1166

OXVA w ostatnim czasie cieszy się bardzo pozytywnym zainteresowaniem. Pody od tego producenta są zachwalane bardziej od Lost Vape Ursa Nano. W ostatnim czasie mogliście przeczytać o OXVA Xlim SQ, dziś zapraszam Was do przeczytania zapowiedzi OXVA Artio.

Specyfikacja

  • Wymiary: 16.5×110.6mm
  • Tryby pracy: Autodraw
  • Moc (W): 0.8Ω pod = 12-15W / 1.2Ω pod = 9-11W (urządzenie automatycznie dopasowuje moc)
  • Akumulator: 550Ah (wbudowany)
  • Typ USB – USB-C z szybkim ładowaniem
Kolorystyka

Red, Green oraz Purple prezentują się według mnie najlepiej. Mieli bardzo dobry pomysł z umieszczeniem loga producenta tak, aby całość była estetyczna. Reszta kolorów według mnie wygląda bardzo pospolicie.

Budowa

OXVA Artio w wyglądzie jest bardzo podobna do np. VooPoo Doric 20SE. Osobiście jednak uważam, że jest to zaletą. Urządzenia typu stick trzyma się dużo wygodniej w dłoni, a też mamy wielu użytkowników e-papierosów przyzwyczajonych do starszych modeli.

Niestety akumulator wbudowany do poda jest niewielkiej pojemności, bo 550mAh. Wspomniany wcześniej Doric 20SE jest niewiele większy, a już bateria jest pojemniejsza ponad dwa razy. Według mnie mogli zwiększyć rozmiar urządzenia, ale pokusić się o większy akumulator. Jednak to nie my decydujemy w tej sprawie. OXVA Artio naładujemy poprzez port USB typu C. Także jeżeli tylko mamy stały dostęp, aby podłączyć e-papierosa do ładowania to nie powinien to być, aż tak duży problem.

OXVA Artio kompatybilna jest z wymiennymi kartridżami o opornościach 0.8Ω i 1.2Ω. Oba są dołączone w zestawie z urządzeniem. Rozwiązanie dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze od standardowego wymieniania samych grzałek. Nie każdemu może odpowiadać, osobiście nie mam z tym problemu. Urządzenie samo dopasowuje moc zapodawania na zespół grzewczy, w zależności od wkładu który włożymy do niego.

Podsumowanie

Jeżeli smakowo OXVA Artio będzie tak dobrze wypadać jak poprzednie modele od tego producenta, to jestem w stanie wybaczyć małą pojemność baterii w nim. Urządzenie prezentuje się bardzo estetycznie, kolory z rozrzuconymi literami OXVA na obudowie rzucają się od razu w oczy. Mimo wszystko – całościowo tak naprawdę nie ma tutaj nic czego na rynku nie znajdziemy, a nawet niestety mamy lepsze pody np. Aspire Flexus Stick, Geekvape Wenax S-C, czy wspomniany wcześniej VooPoo. Wszystkie te e-papierosy mają dużo pojemniejszy akumulator, a nawet w dwóch mamy dostępna regulacje mocy.
A Wy co myślicie o OXVA Artio? Podzielcie się!

Więcej przeczytacie na stronie producenta tutaj.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here