VooPoo Doric 20 SE – Kompaktowy Pod

0
2209
VooPoo Doric 20 SE to najnowszy, ulepszony z tej serii pod. Model przedstawia się idealnie dla osób lubiących delikatne, nie rzucające się w oczy urządzenia. A także dla osób wapujących sposobem MTL.

Specyfikacja:

 • Wymiary: 118mm x 19mm
 • Tryby pracy: Auto-Draw (automatyczne zaciąganie)
 • Moc (W): 8-18W
 • Akumulator: 1200mAh (wbudowany)
 • Typ USB – USB-C
Kolorystyka:

Budowa:

 

VooPoo Doric 20 SE przedstawia nam na pierwszy rzut oka prostotę wykonania. Mamy niewielkich rozmiarów pod’a, którego bez problemu włożymy w kieszeń czy małą torebkę. Kształt urządzenia w postaci „długopisa” spodoba się na pewno starszym użytkownikom e-papierosów, ale również tym co z analogowych będą dopiero rozpoczynać swoją przygodę z vapowaniem.


Zaskakującym jest, że w tym maluchu producenci pomieścili baterię o pojemności 1200mAh. VooPoo przedstawiając Doric’a 20 SE gwarantuje nam korzystanie z niego przez 3 dni od naładowania. Jednak myślę, że osoby sięgające po swojego e-papierosa znacznie częściej powinny nastawić się raczej na połowę tego czasu. Choćby Aspire Flexus Stick ma identycznej pojemności baterię, a tutaj już producent mówi o dwóch dniach.
Cieszę się, że producenci zostają przy USB Typu-C. Mimo wszystko jest to najmniej awaryjny port, a także szybszy do ładowania baterii.


Doric 20 SE jest kompatybilny, aż z 3 różnymi kartridżami. Oryginalny, który dostaniemy w pudełku jest to VooPoo ITO Cartridge z wbudowanym zespołem grzewczym. Wkład zawiera specjalną strukturę uniemożliwiającą przeciekaniu płynu przez niego. Jeden powinien nam wystarczyć na 10 dni ciągłego użytkowania. Nie jestem jednak przekonana do bocznego zalewania przez gumkę. Mimo, że wymieniać będziemy cały kartridż to wciąż są one znane ze swojego urywania się i wyciekania płynu przez nie. Miejmy nadzieję, że zostało to ulepszone i doświadczymy tylko „pocenia się”.
Dokupić możemy do niego dwa osobne kartridże VooPoo ITO POD, oraz VooPoo ITO-X POD. Kompatybilne są one na wymienne grzałki VooPoo ITO o rezystancji 0.5Ω-1.2Ω.

Zabezpieczenia:
 • Zabezpieczenie przed zbyt długim zaciąganiem,
 • Ochrona przed przeładowaniem,
 • Zabezpieczenie przed zwarciem,
 • Ochrona przed nadmiernym rozładowaniem,
 • Zabezpieczenie nadprądowe wyjścia,
 • Ochrona przed przegrzaniem.
Podsumowanie:

VooPoo Doric 20 SE pomimo bycia naprawdę banalnym urządzeniem, daje nam możliwości modyfikacji czego brakuje wielu osobom w podach. W swojej prostocie pod względem wyglądu, jak i użytkowaniu prezentuje się naprawdę dobrze. Osoby szukające urządzenia na swojego pierwszego e-papierosa powinny zwrócić na niego uwagę, zwłaszcza te które chcą zastąpić analogi inną alternatywą.
Więcej możecie przeczytać na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here