Jednorazowe e-papierosy – nowa moda?

19
41919
smok club bar

Jednorazowe e-papierosy to urządzenia typu AIO (all-in-one) przeznaczone do jednokrotnego użytku. Kiedy liquid się skończy lub bateria się rozładuje, wyrzuca się je i korzysta z kolejnego. Wydają się być świetną opcją dla osób próbujących rzucić palenie i szukających odpowiedniej alternatywy dla papierosów analogowych.

Bateria w jednorazówkach jest naładowana, a kartridż napełniony liquidem o określonej mocy nikotyny. Grzałka także jest już zamontowana. Nie ma portu ładowania, nie ma grzałek do wymiany, nie dolewa się liquidu, nie ma nawet żadnego przycisku! Jednorazówkę wyciągamy z pudełka i wapujemy. Brzmi ciekawie, prawda?

Ile czasu wytrzyma jednorazowy e-papieros?

To, ile czasu wytrzyma jednorazowy e-papieros, zależy od trzech czynników: ilości liquidu, pojemności baterii i sposobu wapowania. Ilość płynu waha się zwykle w okolicach 1,2 – 2ml, a pojemność baterii nie przekracza w większości 800mAh. Na opakowaniach producenci często podają zaokrągloną liczbę zaciągnięć, którą można uzyskać. Dla osób zaciągających się mocniej i głębiej, wartość ta będzie nieco niższa niż dla MTLowców.

Czy jednorazowy e-papieros jest dla mnie?

Jednorazówki to świetny wariant dla poszukujących jak najprostszych w obsłudze urządzeń. Palacze, którzy chcą spróbować alternatywnych metod dostarczania nikotyny do organizmu, również nie będą zawiedzeni. Są sytuacje, w których nawet waperzy korzystający z high-endowych, wyszukanych e-papierosów, zechcą sięgnąć po jednorazówkę, na przykład impreza lub wakacyjny wyjazd. Jednorazówki z łatwością zmieszczą się w kieszeni i są niezłym zastępstwem podczas zmagań z rozładowanym akumulatorem, spaloną grzałką lub brakiem liquidu.

Zalety i wady jednorazowych e-papierosów

Jak to zwykle bywa, w przypadku jednorazowych e-papierosów znajdziemy sporo zalet i wad. Skupię się tutaj na najważniejszych.

Zalety:

 • najprostszy sposób wapowania,
 • brak jakiejkolwiek obsługi ze strony użytkownika,
 • niewielki rozmiar.

Wady:

 • kosztowne na dłuższą metę,
 • stosunkowo niewielka pula smaków i mocy nikotyny,
 • brak możliwości dostosowania urządzenia konkretnie do użytkownika,
 • są jednorazowe!

Kto produkuje jednorazowe e-papierosy?

Coraz więcej producentów e-papierosów wprowadza do swojej oferty warianty jednorazowe. Niedawno przedstawialiśmy Wam Smok VVOW. Bardzo szybko Smok wprowadził kolejną jednorazówkę, Club Bar. Dinner Lady wypuścili na rynek jednorazowe vape-peny, Smoant stworzyli Zodiaca, a Wotofo wykreowali już całą kolekcję jednorazowych e-papierosów.

Co ciekawe, jednorazówki nie są nowym pomysłem. Teraz zyskują jednak „nowe życie”. W dobie korporacji i pogoni za sukcesem, kiedy na nic nie ma czasu, proste rozwiązania są w cenie. Im prościej, tym lepiej. Z drugiej strony, generowanie elektro-śmieci w postaci zużytych vape-penów, przeczy ideom walki o czyste środowisko. Wyraźnie widać, że producenci wahają się pomiędzy produkcją jednorazówek i podów. Oba rozwiązania są kompaktowe i proste w obsłudze. Czy jednorazówki przyjmą się podobnie jak pody? Dowiemy się z czasem.

19 KOMENTARZE

  • Jeśli bierzesz bucha powyżej 1,5 sekundy znacznie obniży ilość buchow w całej jednorazowce i jest możliwość ze już ci się skończyła

 1. Cześć Kaja 😉 E-papierosy jednorazowe są DO danej ilości buchów, nie NA daną ilość buchów. O tym decyduje pojemność płuc użytkownika. Można także fizycznie „zajechać” urządzenie paląc za szybko, taki efekt jest nieodwracalny i powoduje przypalenie transportera lub spalenie drutu oporowego grzałki, stąd brak dymu i informacja o zwarciu.

  • Cześć! Nie powinno być żadnego problemu z przewiezieniem jednorazowego e-papierosa w bagażu podręcznym (poza krajami, gdzie wapowanie jest zabronione). Warto upewnić się, że regulamin linii lotniczych tego niezabrania lub zapytać obsługi. Nie wystąpią również inne sytuacje, które mogą mieć miejsce przy atomizerze i boxie, np. wyciek płynu bądź samoistne włączenie się urządzenia. Z tym ostatnim osobiście zalecałabym posiadanie oryginalnych gumowych zabezpieczników na ustnik oraz przelot powietrza. Ale to tylko moje zdanie 😉

 2. Czy jeśli mam ustalona ilość buchów (700 800 1200 2000…) Jest możliwość żeby bateria rozładowała się przed wykorzystaniem „buchów”? Wiem że ilość zależy od pojemności płuc i wielu innych rzeczy ale zastanawiam się czy bateria może się przegrzać przed wykorzystaniem płynu

  • Cześć, trzeba napisać do producenta , oni dalej powiedzą co robić, ja tak miałam, złożyłam reklamację (musiałam dołączyć paragony) i otrzymałam od nich nowe papierosy.

 3. Dzień dobry, czy w jakimkolwiek urządzeniu do vapowania, wlewając do kardridza sól nikotynowa osiągnę taki sam efekt smaku jak w jednorazówce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here