Wotofo Profile 1.5 – czy najlepsze rda na mesha może być jeszcze lepsze?

0
3717

Wotofo – firma która dała nam masę genialnych produktów jak Profile, Profile Unity, Serpent Elevate, Recurve Dual czy Dyadic Squonk Mod. Ich chyba najsłynniejszym produktem jest seria Profile. I właśnie ich najnowszemu produktowi z tej serii się przyjrzymy. Profile 1.5, bo o nim mowa jest poprawioną wersją pierwszego Profile. Szereg zmian jakie zaszły w tym parowniku opiszę Wam poniżej.

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. 1.5 jest o +/- 2 mm niższy wglądem poprzednika. Wrażenie, ze jest niższy sprawia też nowy ustnik low profile dodawany do zestawu. Atomizer wydaje się też szerszy, ale to złudzenie optyczne spowodowane trochę innymi proporcjami i grubością górnego capa. Teraz cap jest wykonany z dużo cieńszego metalu więc i deck nam trochę urósł, ale atomizer nadal trzyma swoje 24 mm średnicy.

Całkowicie natomiast przemodelowano przepływ powietrza. W oryginale były to trzy rzędy dziurek na stronę w układzie 6, 7, 6 jedne pod drugimi. W 1.5 natomiast mamy dwa rzędy o wiele większych otworów w dwóch rzędach jeden nad drugim po pięć otworów w rzędzie. Taka konfiguracja sprawia, że możemy albo otworzyć całość, albo zamknąć górę, bądź zamykać po dwa otwory w pionie. Jak widzicie mamy multum konfiguracji i możliwość dopasowania przelotu pod personalne preferencje.

Spójrzmy na deck.

Tu odbyło się bez jakichś ekstremalnych zmian, ot, lekka kosmetyka. Zmian doczekał się mechanizm dociskający watę do siatki mesh. jest on teraz lekko żebrowany i trochę dłuższy, co zostało wymuszone kolejną poprawką – poszerzeniem klamer mocujących, a co za tym idzie szerokości siatek. Niestety nowych siatek od Wotofo i OFRF nie założycie na poprzedniego Profile, natomiast w drugą stronę jak najbardziej. Jest to trend, który zaobserwowałem już u konkurencji – Mesh V2 od Vandy Vape ( nasza recenzja o tutaj ) też posiada fabrycznie nowe, szersze siatki. Można to policzyć za plus, bo wszystkie siatki na szpulach, które są na rynku są właśnie tej szerokości co nowe od np. Wotofo. W starszych atomizerach jak poprzedni Profile czy Kylin M trzeba było zwężać siatki ze szpul, co było dość uciążliwe.

Podsumowując, czy Profile 1.5 jest lepszy od swojego poprzednika? W mojej opinii nie. 1.5 jest bardzo dobrym rda na meshu ale niestety ustępuje pod względem zarówno smaku jak i gładkości przepływu powietrza swojemu starszemu bratu. Wniosek jest prosty, nie warto poprawiać na siłę czegoś co jest dobre 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here