Lost Vape Thelema Quest 200W – konkurent chipa DNA?

3
11674
thelema quest

Thelema Quest 200W zapowiada się na ciekawego boxa prosto od producentów kultowego zasilania Paranormal, Lost Vape. Jako sprzęt bardziej przystępny cenowo wygląda zachęcająco. Dostępny jest zarówno sam box, jak i box z parownikiem. Lost Vape zarzekają się, iż smakowo i jakościowo zestaw nie odbiega od ich wcześniejszych, niemal high-endowych dokonań.

Specyfikacja

Wymiary: 56,1 x 27,6 x 92,5 mm
Waga: 150 g
Zasilanie: 2 x 18650 (brak w zestawie)
Moc: 5 – 200 W
Temperatura: 200°F – 600°F
Obsługiwane oporności grzałek: 0,1Ω – 5,0Ω
Materiał wykonania: stop cynku

Kolorystyka

thelema quest transparent

thelema quest carbon fiber

thelema quest calf leather

Lost Vape pokusili się o ogromny wybór wersji kolorystycznych, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Lost Vape Thelema DNA250C. W sumie do wyboru jest 11 wariantów. Producent dodał tu jednak kolejną opcję, czyli panele przeźroczyste. Czy to hit, czy kit, ocenią użytkownicy.

Zasilanie

thelema quest

Thelema Quest 200W to, jak przystało na zasilanie napędzane dwoma akumulatorami 18650, spory box. Dzięki przeźroczystemu panelowi ma szansę wyglądać nowocześnie i stylowo. Z przodu umieszczono port USB-C.

Standardowo box wyposażony jest w szereg zabezpieczeń: przed zwarciem, nadmiernym rozładowaniem akumulatorów, przegrzaniem i przypadkowym wciśnięciem przycisku fire.

Chipset

vaping modes

Chip Quest 2.0 w założeniu ma być rywalem DNA. Obsługuje 5 trybów: VPC, Bypass, regulację watów, regulację voltów i kontrolę temperatury.

thelema quest firing output

Można ustawić również jeden z trzech trybów mocy wyjściowej:

  • Soft – moc wyjściowa niższa niż ustawiona,
  • Normal – moc wyjściowa zgodna z ustawioną,
  • Hard – moc wyjściowa wyższa niż ustawiona.

Pozwoli to uzyskać maksimum smaku z używanego płynu.

thelema quest user records

Dodatkowo Thelema Quest 200W zapamięta do 3 ustawień użytkownika. Nie trzeba się zatem martwić o ustawianie tych samych danych dla różnych grzałek lub liquidów w kółko od nowa.

Parownik

ub pro atomizer

Atomizer dołączony do zestawu to UB Pro Sub-Ohm Pod Tank. Mamy więc do czynienia raczej z kartridżem, choć wyposażonym w przejściówkę z pinem 510. Pojemność 5ml ułatwi uniknięcie przygód z kategorii „pusty tank, spalona grzałka”. Trzy otwory przelotu powietrza pomogą w uzyskaniu zbalansowanej i pełnej smaku chmury. Przynajmniej tak twierdzi Lost Vape. Obsługiwane grzałki to znane już UB Pro P1 (0,15Ω), P3 (0,3Ω, można korzystać z trybu TC) oraz baza RBA.

ub pro filling

Przyjemnym ułatwieniem jest z pewnością napełnianie z boku. Nie udało się jednak uniknąć silikonowej zaślepki spędzającej sen z powiek zagorzałym waperom.

W pudełku

W zestawie znajduje się box Thelema Quest 200W, parownik UB Pro, 2 grzałki (P1 0,15Ω i P3 0,3Ω), 4 zapasowe uszczelki, kabel USB-C, 2 instrukcje użytkowania oraz karta gwarancyjna.

Podsumowanie

Lost Vape Thelema Quest 200W zapowiada się na przyjemny zestaw startowy. Przystępna cena i multum ustawień to tylko dwie z jego zalet. Ilość trybów może przestraszyć początkujących. Warto jednak pamiętać o najprostszym możliwym ustawieniu, czyli bypass, które w zasadzie wyreguluje wszystko za użytkownika. Możliwość dokupienia bazy RBA sprawia, że całość prezentuje się bardzo zachęcająco.

Więcej przeczytacie na stronie producenta.

3 KOMENTARZE

  1. Skoro już zajmujesz się recenzjami, to warto posiadać elementarną wiedze o produktach i o tym kto i co produkuje. Lost Vape jest producentem głównie zasilań. Chipy DNA produkowane są przez amerykańską firmę Evolv LCC. Lost Vape tylko kupuje od nich chipy tak jak i każdy producent sprzętu który chce mieć w swoich zasilaniach chipy DNA. Druga sprawa żaden chip technologicznie nie jest nawet w połowie tak zaawansowany jak chipy Evolva, które jako jedyne na świecie są chipami open source i pozwalają na głębokie modyfikacje w ich ekosystem. Jedyne chipy które mogą konkurować z chipami od Evolv to chipy niemieckiego Dicodes.

  2. u mnie po około 5 miesiącach zaczna świrować, działa ale na wyświetlaczu nic nie widać, trzeba wyłączyć i załączyć i niedługi czas wszystko jest, albo widać tylko pufy, albo tło z czarnego samo zmienia się na białe i co z tym zrobić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here