Footoon Aqua Master V2 – jak oni coś zrobią…

0
1735

Footoon – koreańska firma, którą zapewne mało kto kojarzy, słynie z innowacyjnego podejścia do konstrukcji swoich parowników i za każdym razem udowadnia, że w branży nadal jest miejsce na innowacje i nieszablonowość. Ich poprzednie kreacje czyli Aqua Reboot, Aqua Master RTA oraz Aqua Master RDA, którego recenzje przeczytacie o tutaj, były bardzo innowacyjnymi i udanymi produktami.

Idąc za ciosem Footoon wrzuca na rynek kolejne RTA, tym razem na jedną grzałkę i także tutaj nie obyło się bez innowacji. Aqua Master V2 bo o nim mowa w całości wykonany z wysokiej klasy stali nierdzewnej ma średnicę 24 mm i 44 mm wysokości. Jego pojemność to standardowe 2 ml, z możliwością powiększenie do 4.5 ml za pomocą bubble glassa. atomizer dostępny jest w czterech kolorach:

  • srebrny mat
  • srebrny polerowany
  • czarny
  • niebieski

Cała jego wyjątkowość opiera się na decku a jest tam na co popatrzeć.

Dziwaczna wydawało by się konstrukcja została głęboko przemyślana i zaprojektowana z całą celowością. Przepływ powietrza skierowany jest na grzałkę z dwóch a w zasadzie z trzech różnych stron. Od spodu z dużego otworu widocznego na zdjęciu zasłoniętego częściowo ścianką na froncie, z boku z otworu w jednym słupku oraz z dwóch małych otworów obok pinu. Skomplikowane? Ależ nie! Cała magia jest zależna od znalezienia idealnego miejsca pomiędzy otworami. Na uwagę zasługuje także generalny mechanizm przepływu powietrza. Tak jak w poprzednich RTA od Footoon regulowany jest poprzez płytki umieszczone w decku. Otwieramy je bądź zamykamy obracając pierścieniem jak w każdym innym RTA. Parownik odwdzięczy nam się oddaniem smaku na wyjątkowym poziomie właśnie dzięki takiej konstrukcji przepływu powietrza.  Wickowanie także nie należy do mega trudnych. Ciekawostką są wspomniane wcześniej dwa małe otwory w decku. Są one odpowiedzialne za przepływ powietrza w trybie MTL. Dostęp do nich jest dość utrudniony. Należy zdemontować całą dolną część podstawy odkręcając dwie śruby. Pod spodem mamy regulacje przepływu w trybie MTL. Wymuszone zostało to tym, że w trybie MTL najczęściej ustawiamy jedną konfigurację i przy niej zostajemy dłuższy czas, stąd takie a nie inne rozwiązanie.

Podsumowując, Aqua Master V2 jest jedny,m z fajniejszych singli w budżetowym przedziale cenowym. Jego inność i innowacyjność jest na pewno ciekawostką dla wszystkich fanów RTA.

Dziękujemy firmie Sourcemore za udostępnienie nam Aqua Master V2 do recenzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here