Footoon Aqua Master RDA – koreańska innowacja

0
1233

Footoon, firma którą mało kto kojarzy ale Ci którzy siedzą głębiej w temacie pamiętają genialne rta od nich jakim był Aqua Reboot. Charakteryzował się sporą pojemnością, bo 4.3 ml i mega innowacyjnym przepływem powietrza. Footoon wypuścił kilka miesięcy później reedycje pod nazwą Aqua Reboot V2, w której nastąpiło kilka kosmetycznych zmian.

Tym razem firma wchodzi na rynek rda prezentując nam swoje spojrzenie na rda – Aqua Master RDA i jak przystało na tą firmę innowacyjne spojrzenie na przepływ powietrza 🙂

Aqua Master ma średnicę 24 mm i deck zaprojektowany pod jedną grzałkę, co ciekawe także pod siatki mesh.

Stare przysłowie mówi, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, w tym przypadku rda jest do wszystkiego i wszystko działa na nim jak należy.

Parownik w całości wykonany jest ze stali nierdzewnej wysokiej klasy, jego niewielka wysokość (34 mm) sprawia że grzałkę musimy zamontować bardzo nisko.

Deck jest całkowicie postless, zamiast regularnych śrub zastosowano tu klamry o nieregularnym kształcie, które dosiskaja nasza grzalke/siatkę mesh mocno i solidnie. Z racji bardzo płytkiej studzienki Aqua Master błyszczeć zaczyna dopiero w trybie squonk, aczkolwiek w trybie drip także działa wzorówo. Mała wysokość parownik wpływa znacząco także na oddawanie smaku. Grzałkę mamy w zasadzie kilka milimetrów od ust, dlatego urzadzenie jest raczej rekomendowane dla trochę bardziej doświadczonych użytkowników.

Prawdziwa innowacja zaczyna się w miejscu regulacji przepływu powietrza. Większość producentów przyzwyczaił nas do dwuczęściowy capów, gdzie obracamy górna część capa żeby otworzyć/zamknąć przepływ powietrza. Tu mamy to całkowicie przemodelowany, bo przepływ reguluje y nie tak jak w innych parownik ach w poziomie ale w pionie!

Cap został nagwintowany w górnej części i zakręcając cap zamykamy przepływ powietrza, odkrecajac otwieramy. Patent wybitnie wygodny i dokładny. Pozwala to na bardzo precyzyjne regulowanie przepływu powietrza.

Podsumowując, Aqua Master jest rda świetnie wykonanym i z masą innowacji, łatwym w eksploatacji aczkolwiek wymagającym odrobiny wiedzy o coil buildingu. Zarówno deck jak i innowacyjny przepływ powietrza wyróżniają parownik na tle konkurencji.

Aqua Master dostępny jest w czterech kolorach:

– czarny

– srebrny

– niebieski

– sand blasted

Trochę technikaliów:

– wymiary 34/24 mm

– wykonany ze stali nierdzewnej

– innowacyjny deck

– innowacyjny pionowe system regulacji af

– kompatybilny z systemami squonk

Cena urządzenia to około 31$

Powyższa recenzja powstała we współpracy ze sklepem Sourcemore

Footoon Aqua Master

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here