Atemporal RTA – oczekiwania spełnione ?

0
996
vape-poland-atemporal-4
Atemporal RTA to parownik, na który długo wyczekiwałem. Dzięki uprzejmości kolegi w końcu wpadł do mojej kolekcji. Czy warto było czekać i czy spełnił moje oczekiwania ? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w tym teście. 

Jeśli nie znacie jeszcze Atemporal RTA, to w tym artykule znajdziecie dane techniczne oraz konstrukcyjne.

Wygląd 

vape-poland-atemporal-1Parownik na prezentacji wydawał się dość duży i masywny. W rzeczywistości jest zaskakująco mały i prezentuje się raczej zgrabnie. Dla mnie to jednak zaleta, gdyż można go nakręcić na mniejsze zasilania typu SBS, nie tracąc na tym na estetyce.

Konstrukcja

Atemporal RTA wykonany jest fajnie, nie powiedziałbym, że zaskoczył mnie wybitną jakością wykonania, ale jest dobrze. Wszystkie elementy chodzą płynnie, nic się nie blokuje ani nie zapieka. Po zdemontowaniu dolnego pierścienia możemy wysunąć naszą bazę, w której montujemy jedną grzałkę na przystosowanych do tego zaciskach. Zarówno montaż i ułożenie bawełny nie sprawiają większego problemu.

Użytkowanie 

vape-poland-atemporal-3Po przygotowaniu wszystkiego zalałem parownik premixem VCP Hoodoo. W kwestii smaku parownik jak najbardziej spełnił oczekiwania. Wyczułem podbitą słodycz i fajne nuty smakowe owego płynu. Przepływ powietrza ustawiłem na maksymalnie otwarty i w tym wypadku jest idealnie, nie jest on ani zbyt restrykcyjny, ani za duży. Ciężko było mi przyzwyczaić się do ustnika dodawanego w zestawie, ponieważ jest dość szeroki, ale z czasem naprawdę go polubiłem.

Przejdźmy do problemu, z którym boryka się ten parownik, czyli kultura pracy. Wiele osób skarży się na gwizdanie podczas zaciągania i w sumie też napotkałem ten problem. Dowiedziałem się, że problem można zlikwidować odpowiednim ułożeniem grzałki, jednak nie przeszkadza mi to aż tak.

Opakowanie 

vape-poland-atemporal-2W ciekawie wyglądającym pudełku znajdziemy aż 3 szkiełka oraz komin przedłużający. Dość fajnie, ponieważ możemy dostosować parownik pod siebie. Standardowo producent dorzuca też uszczelki i śrubki.

Podsumowanie 

Atemporal RTA to dobry parownik. Nie powiem, że jest najlepszym smakowcem, jakiego miałem, aczkolwiek jest bardzo fajnie. Nie zawiodłem się i na pewno będę go regularnie użytkował na przemian z moimi innymi RTA.

Więcej na temat Atemporal RTA przeczytacie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here