Wotofo Profile RDA – pogoń za smakiem

0
4633

Pogoń za jak najlepszym oddaniem smaku trwa i trwać będzie. Nie od dzisiaj faworytami w tej kwestii są atomizery RDA. Dzisiaj przyjrzymy się nowemu produktowi od Wotofo – Profile.
Konstrukcja ta powstała w ramach współpracy pomiędzy Wotofo i Vaping with Mr.JustRight1. Całość została dość ciekawie przemyślana, mamy tutaj istne combo – połączenie atomizera, który działa zarówno z siatką mesh jak i zwykłymi grzałkami.

Całość trafia do nas w opakowaniu typowym dla Wotofo – jest czerń, jest agresywna zieleń. Łapie za oko!
W zestawie poza atomizerem otrzymujemy także:
– instrukcję obsługi;
– bawełnę dedykowaną do pracy z płytką mesh, zakończoną końcówką o średnicy 6mm;
– dodatkowy (poza tym umieszczonym w top capie) drip tip 810;
– narzędzie do wyginania płytki mesh;
– 2 grzałki clapton;
– 2 płytki mesh;
– dodatkowe oringi, pin pod squonka oraz śrubokręt.

Producent zapewnia, że płytka mesh została zaprojektowana w taki sposób, aby jeszcze wyraźniej odseparować i uwypuklić poszczególne smaki liquidów. Czy w rzeczywistości tak jest? Aby się o tym przekonać należy najpierw umieścić płytkę mesh w atomizerze. Okazuje się, że całość jest prosta, a dołączone narzędzie do wyginania płytki sprowadza wszystko do banału. Wygięcie, zamontowanie, skręcenie, przepalenie płytki – wszystko gotowe w kilkadziesiąt sekund. Dołączona do zestawu bawełna idealnie pasuje do płytki, a jej ilość może zaskoczyć – jest jej MNÓSTWO! Przez chwilę zastanawiałem się, jak mam ją wywinąć, jak upchać, co zrobić żeby to działało, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Całość poszła sprawnie i szybko. W czasie testu używałem Profile zarówno ze squonkiem (Vandy Vape Pulse 80W) oraz tradycyjną rurą SMArt Mods One i w obu przypadkach musiałem się uzbroić w cierpliwość. Pierwsze nasączenie waty zajmuje dłuższą chwilę. W sumie nic dziwnego, taka ilość waty musi się dobrze napić liquidu!

Czy smak rzeczywiście jest oddany tak kapitalnie? Nie. Jest poprawny, ale osobiście miałem okazję używać atomizerów, które lepiej oddają smak ale… Zawsze jest ALE! Cena tego atomizera to około 33$ czyli +/- 120 PLN. W tej kwocie oddanie smaku jest naprawdę w porządku. Dodatkowo wielkość chmury jest imponująca, dym jest gęsty, ciężki. Działa to dobrze i przez blisko 3 tygodnie nie korzystałem praktycznie z innego atomizera. Z płytką mesh miałem dwa podejścia, jednak osobiście nie oczarowało mnie to jakoś specjalnie. Ciekawa sprawa, fajny mechanizm dociskania bawełny, warto wiedzieć jak to działa, ale najbardziej ten atomizer spodobał mi się na single coil  Spodobał się na tyle, że na stałe zagościł on w rurce One od SMArt Mods.

Spotkałem się z głosami, że całość działa zdecydowanie lepiej z siatką mesh niż z płytkami od Wotofo, jednak dzisiejsza recenzja dotyczy tego, co otrzymujemy w pakiecie. Być może w przyszłości spróbuje przetestować kilka różnych siatek i sprawdzić, czy rzeczywiście tak będzie. Dołączone do zestawu płytki Kanthal A1 0,18ohm są wygodne i być może właśnie tym wygrają, nawet jeżeli będą minimalnie gorzej oddawać smak.

Czy warto pochylić się nad tą pozycją? Myślę, że tak, całość wykonana jest bardzo dobrze, wszystko spasowane idealnie i jakość jak na masowy produkt jest bardzo dobra. Smak oddaje poprawnie, w sumie można powiedzieć, że solidne 7 punktów na 10. Gdy dodamy do tego całkiem rozsądną cenę to wychodzi na to, że Wotofo Profile to całkiem przyjemne RDA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here