Voopoo DRAG X – recenzja w użytkowaniu

2
542
Vaping Association Polska

O tym co ten maluch potrafi możecie przeczytać o tutaj. Natomiast to jak działa w praktyce mogę wam w końcu opisać w miarę szczegółowo. Mam nadzieję, że pomoże wam to w decyzji czy zakupić tego malucha!

Wygląd

Na żywo drag widać że urządzenie jest znacznie lepiej wykonane niż na zdjęciach. Na zdjęciu wyglądał on mocno plastikowo, a na żywo solidnie i dopracowanie. Jest bardzo lekki nawet po włożeniu akumulatora co rozwiewa wrażenie solidności. Dla osób ceniących sobie lekkość zdecydowanie podpasuje.

 

Smak

Smak to kryterium przez które patrzę na wszystkie sprzęty, chociaż by były najbrzydszymi i najbardziej nieporęcznymi urządzeniami na świecie, to jeżeli smak jest dobry to i ja będę z tym chodził. Tutaj smak jest zdecydowanie lepszy niż w poprzedniku czyli Vinci. Grzałka 0.3 pokazuje swój pazur właśnie w tym urządzeniu, mam wrażenie że na niej regulacja przepływu jest zbędna. Natomiast gdy włożymy grzałkę 0.15 zaczyna się zabawa. Ogromny przelot trzeba kompensować regulacją przepływu by wyciągnąć mocniejszy smak. Górny zakres mocy podany przez producenta niestety mija się z prawdą, na najwyższym pozbyłem się grzałki w przeciągu parunastu zaciągnięć. Radzę raczej unikać aż tak wysokiego zakresu.

Wykonanie poda

Sam pod w końcu nie zarzuca nas chińskim plastikiem jak to było w Vinci. Jest bardzo ładnie wykonany, magnesy mocno trzymają. Bawiłem się zaślepką by sprawdzić czy się urwie, tutaj wygrała zaślepka. Sprawia wrażenie znacznie wytrzymalszej i możliwie bezproblemowej.

Gospodarowanie energią

Jak na jedno akumulatorowe urządzenie to wystarcza na dosyć długo, co jest dużym plusem. Niestety jest zjawisko którego ja osobiście nie znoszę czyli spadek mocy na końcówce baterii. Odczuwalny jest dosyć mocny spadek, już nawet nie mówiąc tu o grzałce 0.15 bo tam to oczywiste, nawet na grzałce 0.3 przy 35W poniżej ok 30% baterii uzyskamy coś koło połowy zadanej mocy.

Ładowanie

Strasznie nie ufam ładowaniu przez USB, tutaj z racji testów i to musiałem sprawdzić. Bardzo szybkie ładowanie. Boje się, że tak szybkie ładowanie może znacząco skrócić żywotność akumulatora więc zostaje przy tradycyjnej ładowarce zewnętrznej.

Sama klapka od akumulatora siedzi ciasno i mocno, więc nie obawiam się o zniszczenie jej poprzez codzienne wyciąganie akumulatora w celu naładowania.

Ogólne wrażenia

Jest to dobrze wykonany, mały, lekki i kompaktowy sprzęt, potrafi być dyskretny a także pokazać pazur. Trafi w gust zarówno początkujących jak i zaawansowanych waperów. Przy tak niskiej cenie za jaką można go kupić (180-220zł) to świetny wybór.

2 KOMENTARZE

  1. zakupilem voopoo drag x,po uzbrojeniu go w grzałke i zalaniem liqydu wszystko bylo ok az po jakims czasie zauwazyłem ze przy zaciąganiu chmury ekran zaczyna wygasać az do momentu całkowitego wygaszenia sie wyswietlacza i strasznie gotowało grzałke,pojechałem do sklepu przedstawiając problem wiec mój kardridz zalozylismy na innego draga x poczym wyswietliło w tym drugim komunikat (short atomizer)okazało sie ze grzałka była wadliwa po wymianie wszystko było juz ok,z tad moje pytanie dlaczego moj drag nie wykrył uszkodzenia i nie wyswietlił takiego kominikatu czy system zabezpieczający nie zadziałał prawidłowo i czy przez te pare zaciąhnieć mogłem w nim uszkodzić elektronike,prosze o wachową ocene i odp dziekuje i pozdrawiam

  2. zakupilem voopoo drag x,po uzbrojeniu go w grzałke i zalaniem liqydu wszystko bylo ok az po jakims czasie zauwazyłem ze przy zaciąganiu chmury ekran zaczyna wygasać az do momentu całkowitego wygaszenia sie wyswietlacza i strasznie gotowało grzałke,pojechałem do sklepu przedstawiając problem wiec mój kardridz zalozylismy na innego draga x poczym wyswietliło w tym drugim komunikat (short atomizer)okazało sie ze grzałka była wadliwa po wymianie wszystko było juz ok,z tad moje pytanie dlaczego moj drag nie wykrył uszkodzenia i nie wyswietlił takiego kominikatu czy system zabezpieczający nie zadziałał prawidłowo i czy przez te pare zaciągnieć mogłem w nim uszkodzić elektronike,prosze o wachową ocene i odp dziekuje i pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here