Uwell Caliburn GK3 – Pod z retro ekranem

0
327
Uwell zaprezentował nam kolejne urządzenie z serii GK. O poprzedniku więcej możecie przeczytać tutaj. Producent zdecydował się na zastosowanie segmentowego wyświetlacza ciekłokrystalicznego, co z pewnością wyróżnia urządzenie na tle konkurencji. Czy takie rozwiązanie sprawdza się, czy jednak nie bez powodu jest rzadko stosowane? 

Wygląd i budowa

Urządzenie dużo nie zmieniło się względem poprzednika, nadal mamy do czynienia z pudełkową konstrukcją o małych wymiarach, największą uwagę przyciąga jednak wyżej wspomniany ekran. Możemy kojarzyć go głównie z urządzeń takich jak kalkulatory proste lub zegarki cyfrowe. Z pewnością dodaje on pewnego uroku urządzeniu i dobrze komponuje się z „retro” designem.

Bateria i wydajność

Urządzenie posiada zwiększoną względem poprzednika baterię do 900mah, co w połączeniu z szybkim ładowaniem 2A przez usb-c powinno pozwolić nam na komfortowe używanie go przez cały dzień, a w razie potrzeby szybkie naładowanie do pełna. Ekran ciekłokrystaliczny producenci stosują głównie tam, gdzie chcemy uniknąć dużego zużycia prądu, tak też jest, w przypadku tego poda. Producent deklaruje, działanie ekranu przez 720 dni na jednym naładowaniu baterii, nie wliczając w to oczywiście używania urządzenia. Bez problemu ustawimy na nim moc do 25W, sprawdzimy stan naładowania baterii, ilość zaciągnięć, czy rodzaj wkładu który mamy zamontowany.

Zużycie prądu przez niego to mniej niż 1% tego ile zużywa ekran TFT, najczęściej stosowany w podach. Niestety takie rozwiązanie ma swoje minusy, ekran nie posiada podświetlenia, więc z trudno będzie nam go odczytać przy słabym świetle. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, ale z pewnością znajdzie swoich odbiorców.

Kolorystyka

Specyfikacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here