Smok Solus 2 – drugi maluszek

0
5542
vape-poland-smok-solus-2-main
Smok Solus to, pod którego główną zaletą jest wielkość, a raczej małość. Poprzedni Solus był naprawdę małym sprzętem, który zdobył swoją rzeszę fanów. Jakich zmian możemy oczekiwać po wersji drugiej i czy warto wymienić swojego Solusa na następcę ?
Konstrukcja

vape-poland-smok-solus-2-1Nowy Smok Solus 2 wygląda praktycznie identycznie jak wersja pierwsza, jedyne co zmieniło się w wyglądzie to delikatna graficzna aktualizacja. W oczy rzuca się jednak USB C, co jest dużą zmianą w porównaniu z przestarzałym micro, zastosowanym w poprzedniku. Jeśli chodzi o baterie, jej wielkość nie została zmieniona. Znów mamy do czynienia z pojemnością 700 mAh, aczkolwiek naładujemy ją szybciej za sprawą nowego portu typu C.

vape-poland-smok-solus-2-2Informacje o stanie naszego urządzenia przekaże nam dioda i odpowiednia ilość sygnałów świetlnych.

Ciekawym aspektem jest podwójna możliwość instalacji wkładu. Wkład założony w jedną stronę pozwoli nam na wapowanie metodą RDL, a gdy umieścimy go odwrotnie, przywita nas MTL.

Kolorystyka

Kolory są dość nietypowe, jeśli chodzi o tego producenta. Nie znajdziemy tutaj żadnego odcienia tęczy, co jest już raczej tradycją u Smoka. Wersje kolorystyczne są bardziej stonowane, mamy do wyboru, chociażby morską zieleń bądź ciemne złoto.

Wkłady

Smok Solus 2 używał będzie wszelkich wkładów swojego poprzednika. Pojawią się również nowe konstrukcje o mniejszej pojemności, jednak jak deklaruje producent, smak będzie lepszy w porównaniu do poprzednika.

Opakowanie

W pudełku znajdziemy nasz sprzęt z jednym wkładem, więc warto od razu przy zakupie wyposażyć się w jeden zapasowy. Co ciekawe Smok dorzuca tym razem kabel do ładowania, którego zabrakło w poprzedniej odsłonie Solusa. Fajna sprawa, chociaż każdy z nas posiada raczej jeden tego typu w swoim domu, więc nie było to konieczne.

Podsumowanie

Nowy Smok Solus to tak naprawdę delikatna aktualizacja wersji pierwszej. Dużą zaletą wobec poprzednika jest na pewno port typu C. Poza tym różnice są tak naprawdę niewielkie, jednak jeśli planujemy zakup Solusa, ewidentnie warto sięgnąć po wersję drugą.

Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie tutaj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here