Mechlyfe Occ Vinci – Baza RBA PnP przetestowana!

1
5692

Oryginalna baza od VooPoo czyli PnP RBA totalnie nie przypadła mi do gustu. Niestety brak możliwości spokojnego przepalenia grzałki bez strachu o plastikowy kardridż była dla mnie dramatem. Na pomoc przyszli użytkownicy reddita.

Po krótkiej dyskusji, zostało mi zaproponowane spróbowanie bazy od Mechlife. Obiecywali mocniejszy smak i swobodę w budowaniu. 3 tygodnie czekania i oto jest. Ja akurat montuje ją do VooPoo Drag X o którym możecie poczytać o tutaj lub recenzje z użytkowania o tutaj.

Budowa bazy

Całość tak naprawdę jest jednoczęściowa. Po zdjęciu dolnego pierścienia pojawia się gwint 510 który spokojnie można zakręcić na dowolnego moda by zbudować zestaw grzewczy.

Baza jest klasyczna jak dla MTL’a, prosta i przyjemna w budowaniu. Ułożenie waty może sprawiać jednak mało wprawionym użytkownikom trochę wysiłku.

Czas na budowanie

Wrzuciłem grzałkę z zestawu, trochę będąc tym zajarany i dopiero po chwili zrozumiałem, że coś tu nie gra. Grzałka to 2.5mm która ogranicza za bardzo przepływ powietrza. Niestety musiałem z niej zrezygnować.

Kolejna zatem była już taka, o średnicy 2mm zrobiona z ni80 0.3mm. To zdecydowanie maksymalny możliwy rozmiar do wciśnięcia w tą bazę. Stosunkowo dużo waty także do niej wchodzi. Jak widać na zdjęciu trzeba jej dać dosyć sporo.

Wrażenia

Ewidentnie, wyszło dosyć wysoko. Aż 1 ohm. 12W jest idealne dla tej grzałki. Liczyłem na trochę większy przelot, myślałem że to RDL. Jednakże okazuje się być bardzo restrykcyjnym MTL. Czy to źle? Totalnie nie.
Baza powala smakiem, oryginalne grzałki przy tym wymiękają. Oddawanie nikotyny też jest niczego sobie.
Zatem mogę spokojnie użytkować, bo jest to typ wapowania który uważam za najprzyjemniejszy na codzienny jak i w trasie.

 

Podsumowanie

Choć liczyłem na większy przelot powietrza, to nie mogę narzekać. Zyskałem świetnego MTL’a za około 20zł. Pamiętajcie, że ma kompatybilność z wszystkimi urządzeniami które obsługują grzałki PnP, także zarówno urządzenia VooPoo jak i niektóre Vaporesso.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here