Lębork. Kolejny sklep z płynami bez banderoli

0
1487
źródło: lebork.naszemiasto.pl

Kontrole sklepów z elektronicznymi papierosami są na porządku dziennym. Coraz częściej można usłyszeć o kolejnych zatrzymaniach w sprawie prób obejścia przepisów nakładających podatek akcyzowy na liquidy.

Wedle informacji udzielonych portalowi lebork.naszemiasto.pl przez rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku zabezpieczono niemal 600 butelek płynów bez oznaczeń akcyzowych. Jak relacjonuje asp. Sebastian Pakalski w sklepie sprzedawane były również legalne płyny z banderolą.

Próbki płynów pochodzących z kontrolowanego sklepu zostaną teraz przebadane przez Dział Laboratorium w Gdyni pod kątem składu chemicznego.

Sprzedaż tzw. aromatów do tytoniu, aromatów do shishy itp. jest znanym wśród konsumentów sposobem na obejście akcyzy przez sprzedawców. Jak widać nie bardzo skutecznym. Coraz częściej słyszy się o bardzo dużych karach finansowych nakładanych na przedsiębiorców za sprzedawanie tego typu wyrobów.

Brak kontroli nad takimi produktami również powinien być tzw. lampką ostrzegawczą dla konsumentów. Kupowanie liquidów z niekontrolowanego źródła może prowadzić do wielu powikłań.

źródło: lebork.naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here