Branża Vape wspiera walkę z pandemią COVID-19

0
674

W tych trudnych dla wszystkich czasach spowodowanych koronawirusem oraz ogłoszonym w Polsce stanie epidemii, część polskich firm wytwarzających m.in. liquidy do e-papierosów przeznacza swoje linie produkcyjne do rozlewania, butelkowania i etykietowania płynów dezynfekcyjnych. Jest to działanie pro bono, bez uzyskiwania z tego tytułu korzyści finansowych. Przedsiębiorców tych reprezentuje Stowarzyszenie Vaping Association Polska.

Producenci z branży e-papierosów dysponują maszynami, które mogą zostać wykorzystane do porcjowania, nalewania, butelkowania i etykietowania płynów do dezynfekcji.
W sytuacji, gdy pojawiające się na rynku płyny oferowane były w 5-litrowych kanistrach, propozycja ta umożliwi odbiorcom nabycie płynów w bardziej praktycznej pojemności oraz zwiększy możliwości dystrybucji płynów do dezynfekcji.

Firma Kekos, jak wiele członków Vaping Association Polska, dokonała przestawienia maszyn i butelkuje teraz płyny niezbędne do walki z epidemią.
„Polscy producenci płynów do e-papierosów to małe i średnie firmy, które mocno odczują skutki kryzysu epidemiologicznego. Dlatego zalecamy członkom Vaping Association Polska przebranżowienie. Mojej firmie udało się w ciągu jednego dnia przygotować 400 l zabutelkowanych płynów do dezynfekcji, które wysłaliśmy do szpitala w Kielcach. W ten sposób nasza branża może pomóc w walce z wirusem. Zachęcamy wszystkie zainteresowane strony współpracą w tym szczytnym celu” – mówi Przemysław Jaskóła, rzecznik Vaping Association Polska.

Kolejny członek stowarzyszenia VAP-firma OKPL, producent płynów do e-papierosów, dostarczyła 200 litrów płynu biobójczego do Szpitala Akademickiego w Krakowie oraz Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. Polscy producenci e-papierosów są zachęcani przez VAP do wykorzystania swoich zakładów do udziału w produkcji butelek i kanistrów z płynem dezynfekującym oraz do przekazywania sprzętu ochronnego do placówek medycznych walczących z epidemią.

– Firmy ze stowarzyszenia widzą konieczność zaangażowania się w pomoc w obecnej sytuacji. Namawiamy członków do swoistej rywalizacji w kwestiach dostaw do szpitali. Równocześnie apelujemy do producentów płynów dezynfekujących o kontakt z nami, dzięki temu jeszcze więcej środków trafi do potrzebujących. Będziemy starać się dostarczyć jak najwięcej produktów w miarę rozwoju sytuacji i potrzeb. – mówi Małgorzata Zielińska, członek zarządu Vaping Association Polska i współwłaściciel firmy OKPL.

Świetna inicjatywa stowarzyszenia VAP, która na pewno wspomoże wiele placówek służby zdrowia w naszym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here