W pogodni za smakiem! – Dbanie o grzałkę, wymiana waty!

0
16848

Obecna sytuacja epidemii zmusza do samodzielnego dbania o swój zespół grzewczy. Jeżeli jesteś jedną z osób która regularnie robiła to w vape shopie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Zacznijmy od tego po czym poznać czy naszej grzałce należy się już odświeżenie.

Oznaki niewizualne – Czyli smak się zgubił, lub czuć go spalenizną. Przy dłuższym buchu może też pozostać posmak spalenizny, lub przy drugim zaciągnięciu już czuć spaleniznę.

Oznaki wizualne – Te sprawdzimy już tylko widząc bezpośrednio grzałkę. Na grzałce robi się czarny nagar, wata czernieje lub jest ciemno brązowa. Praktycznie każde odchylenie od normy może być podstawą do wymiany waty oraz przepalenia grzałki. Przykład ze zdjęcia – kwalifikuje się do bezwzględnej wymiany.

Po czym poznać czy wymienić tylko watę czy już całą grzałkę?

Najprostszym sposobem będzie po prostu przepalenie grzałki, jeżeli wygląda po tym jak nowa – można śmiało użyć. Natomiast jeżeli po przepaleniu grzałka będzie miała dalej nagar o strukturze kamienia (przykładowo na zdjęciu) – należy ją wymienić. Warto pamiętać, że mały nagar można także zdrapać delikatnie ostrym metalowym narzędziem, oczywiście w granicach rozsądku, grzałki nie kosztują majątku by ryzykować własnym zdrowiem.

Wymiana waty:
W tym pomogę już filmowo, specjalnie dla Was nagrałem szybki amatorski film:

Wymiana waty w atomizerze typu RDA

W razie pytań zapraszam do sekcji komentarzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here