VooPoo Argus MT/XT- alternatywa dla słynnego Drag’a!

0
5874
Voopoo to producent znany na całym świecie, głownie z serii Drag. Dzisiaj skupia się głównie na mocnych starter kitach, które są proste w użytkowaniu, a na dodatek oferują dobrej jakości wapowanie stylem DL. Czy najnowsi przedstawiciele serii Argus, czyli modele MT i XT będą w stanie właśnie to zaoferować?

 

Specyfikacja:

Główną różnicą między tymi modelami jest sposób zasilania, tak jak to było w przypadku modeli Drag S/X Pro. Argus XT wymaga akumulatora 21700 (lub 18650 z przejściówką z zestawu) i będzie alternatywą dla modelu „X Pro”, a Argus MT posiada wbudowaną baterię o pojemności aż 3000 mAh! Osoby poszukujące wytrzymałych urządzeń powinny być zadowolone, bo producent zadeklarował, że oba spełniają standardy IP68!

 

Kolorystyka:

Wersji kolorystycznych jest kilka, producent postawił tutaj na minimalizm, który stosuje już od jakiegoś czasu. Między modelami jest w tym przypadku tylko jedna różnica. Argus XT posiada kolorystykę Silver Grey, a Argus XT Pear White. Gorąco polecam Wam ją obejrzeć tutaj, bo jest zjawiskowa!

 

Budowa:

Tak jak już wcześniej wspomniałem, oba modele zasilane są w różny sposób. Osobiście preferuję zewnętrzny akumulator, bo jego wymiana jest szybka i wygodna. Jednak dla fanów wbudowanych baterii, Argus MT posiada aż 3000 mAh co spokojnie powinno Wam wystarczyć na cały dzień wapowania.

Mimo tego, że nie jestem fanem ładowania urządzeń z wymiennym akumulatorem „przez kabel”, w przypadku awaryjnej sytuacji, ładowanie powinno odbywać się tutaj znacznie szybciej niż normalnie, a na to chyba nikt nie będzie narzekał.

Oba urządzenia oferują aż 100 W mocy, także nawet najbardziej wymagający DL nie powinien dla nich stanowić problemu. Ważną informacją dla Was może być to, że przy zastosowaniu akumulatora 18650, Argus XT automatycznie tą wartość zmniejszy do 80 W. Wiąże się to z limitami, które narzuca rozmiar tych ogniw.

Bez obaw, mimo poprawienia grzałek, producent zapewnia, że atomizer z zestawu będzie kompatybilny ze standardem grzałek TPP.

 

Podsumowanie:

Voopoo Argus MT/XT to ciekawa alternatywa dla osób poszukujących wytrzymałego starter kitu. Parownik akceptuje grzałki z rodziny TPP, które są szeroko dostępne w Polsce i raczej nie zmieni się to w najbliższej przyszłości. Dowolność przy wyborze akumulatora, to dla mnie ogromna zaleta. Ponad to, wbudowana bateria o pojemności 3000 mAh, to z reguły maksymalna wartość, w tego typu modelach. Osobiście wapuję głównie metodą MTL, dlatego 100 W nie imponuję mi w żaden sposób, ale dzięki nim macie praktycznie pewność, że każdy parownik DL będziecie mogli wykorzystać w pełni. Czyżby szykował nam się kolejny hit sprzedażowy? Czas pokaże!

Więcej na temat Voopoo Argus MT/XT możecie przeczytać tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here