Akcyza nie tylko na liquidy, ale i aromaty kominkowe?

0
2442

Akcyza na aromaty kominkowe. Brzmi absurdalnie? Niestety taki scenariusz może się ziścić. Akcyza na płyny służące do napełniania elektronicznych papierosów jest niestety wprowadzana w Polsce bardzo chaotycznie. Niezharmonizowana definicja pojęcia „płyn do e-papierosów” utrudnia określenie czy produkty z gałęzi takich jak właśnie aromaty do kominków.

 

 

Aromaty kominkowe to mieszanka gliceryny, glikolu i aromatów, czyli dobrze znany skład dla wszystkich użytkowników e-papierosów. Czy w takim razie akcyza obejmująca płyny do e-papierosów powinna objąć wcześniej wspomniane aromaty? Niestety nie wiemy, jednak wielu przedsiębiorców ma wątpliwości i obawy przed opodatkowaniem ich produktów. Wprowadzenie akcyzy dla przedsiębiorcy jest dużym wyzwaniem, gdyż oznacza to o wile większe komplikacje niż tylko przyklejenie banderoli.

Ustawowe kryterium przeznaczenia płynu jest bardzo niejasne i można je różnie definiować.
Już pierwszego maja akcyza zacznie być odczuwalna dla klientów vape-shopów w całej Polsce. Miejmy nadzieję, że akcyza nie uderzy w inne gałęzie gospodarki w czasie trwającej pandemii i lockdownu gospodarczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here