W pogoni za smakiem! – Narzędzia

0
1678

Przy zagadnieniu budowania grzałek mamy w głowię najrozmaitsze narzędzia którymi posługują się YouTube’rzy. Ale czy każdy musi mieć zestaw narzędzi za 200zł? Otóż nie!

Choć zestawy narzędzi za 200zł dają nam praktycznie nadmiar tego co potrzebujemy przy codziennym użytkowaniu, to tak naprawdę, tym co znajdziemy w domu można spokojnie przygotować zespół grzewczy.

Domowe znaleziska

Zacznijmy od narzędzi do samego atomizera, w wypadku śrub zwykłych wystarczą nam mniejsze śrubokręty płaskie lub krzyżakowe. Przy śrubach imbusowych imbusy 0.5-2mm to norma. Gdy kupujecie atomizer w sklepie to i narzędzia do niego macie w zestawie, na chwile obecną nie ma producenta który by nie dodawał podstawowych narzędzi do zestawu.

A co z samym ułożeniem grzałki?

Pęseta skradziona żonie z jej toaletki też się nada! Trzeba tylko pamiętać by ściskając nią grzałki nie podawać napięcia, z racji że jest metalowa to doprowadzi do stanu zwarcia. Ostrymi końcówkami pęsety będzie można także wyczesać watę.

Drugim najważniejszym narzędziem będzie średnicówka, czyli to na czym skręcamy a potem umiejscawiamy równo grzałkę. Tutaj sprawdzi nam się cokolwiek metalowego o pożądanej średnicy np. trzpień wiertła, śrubokręt, metalowy patyk do szaszłyków. Kreatywność jest tu pożądana, pamiętajcie tylko by nie był to element który jest malowany, albo może się stopić.

A czym dociąć drut? Miękkie i cieńsze druty powinny spokojnie dać się przeciąć nożyczkami lub obcinaczkami do paznokci.

Przejdźmy do dedykowanych narzędzi!

Jeżeli chodzi o tanie zestawy to jestem fanem ViVi Pirate Tool. Zestaw który zawiera dosłownie wszystko co potrzebujecie, dodatkowych parę rzeczy także, więc jest najlepszym wyborem w swojej klasie cenowej. Cena? Poniżej 50zł!

A co z zestawami których ceny są na poziomie 200-250zł? Czy naprawdę jest za co dopłacać?

Odpowiedź dosyć szybka i prosta – nie. Te zestawy zazwyczaj zawierają dokładnie to co wcześniej wspomniany VIVI + miernik oporności który jeżeli posiada się jakiegokolwiek boxa jest nieprzydatny. Często zawierają też zwijacz który ułatwi równe zwijanie grzałek ale nie jest w żaden sposób konieczny nam do stworzenia własnych setów. Gdyby takie zestawy kosztowały 120-140zł to były by tego wartę, lecz to praktycznie niemożliwe do osiągnięcia. Więc jeżeli chcecie parę dodatkowych bajerów to można zainwestować w taki zestaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here