Geekvape AQ – Nowy Aegis One

0
1632

Geekvape AQ to taka nowa wersja Aegisa One. Pierwsze skojarzenie pojawiło się po wyglądzie. Producent wprowadził jednak sporo zmian, dzięki którym AQ można nazwać sprzętem nowym. Sprawdźmy, co do zaoferowania ma ten POD.

Wygląd i konstrukcja

vape-poland-aegis-aq-2Klasyczny dla producenta, zestaw zabezpieczeń przed czynnikami środowiska. Geekvape AQ nie boi się pracy w ciężkich warunkach.

vape-poland-aegis-aq-3Jeden przycisk odpowiada za trzy różne funkcje: zabezpieczenie, 3-stopniowa regulacja i fire. Dioda na froncie podpowie nam, jaki jest obecny tryb urządzenia. Zaraz obok widać niewielki suwak, służący do regulacji przepływu powietrza. Sprzęt działa także w trybie automatycznego zaciągania bez użycia przycisku.

vape-poland-aegis-aq-4Jak na Geekvape przystało, sprzęt wykonano z dobrych materiałów, a skórzana wstawka da uczucie luksusu, na który każdy może sobie pozwolić.

vape-poland-aegis-aq-5Wbudowana bateria dysponuje pojemnością 1000 mAh a maksymalna moc wyjściowa to 20 W. To o wiele przystępniejsze parametry niż w przypadku wspomnianego w tytule Aegisa One.

Wkłady

Geekvape AQ używa kartridży kompatybilnych ze sprzętami Wenax Q i Sonder Q. Oznacza to mniej więcej tyle, że wkłady dostaniemy prawie wszędzie, a ryzyko ich wycofania jest praktycznie zerowe. Konstrukcje grzewcze występują w kilku opornościach pasujących zarówno do metod wapowania MTL jak i RDL.

Wkłady zalejemy po ściągnięciu plastikowego ustnika. Rozwiązanie to jest obecnie za najwygodniejsze, a producenci masowo produkują sprzęty działające w ten sposób.

Kolorystyka

Sprzęt trafia na rynek w 6 znanych i klasycznych kolorach. Zakres opcji do złudzenia przypomina te dostępne w serii Solo albo Legend, a jedynym odstępstwem jest dość oryginalny turkus. Fani pokręconych wariantów kolorystycznych muszą odpuścić to urządzenie.

Podsumowanie

Geekvape AQ to według mnie nowy, lepszy Aegis One. Sprzęt punktuje sporym akumulatorem (1000 mAh), wielofunkcyjnym przyciskiem oraz automatycznym zaciąganiem. Godna pochwały jest także szeroka kompatybilność wkładów, przekładająca się na ich równie szeroką dostępność. Pod trafi do szerokiej grupy odbiorczej, a na pewno do fanów serii One/FC.

Więcej na temat Geekvape AQ przeczytacie tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here