Atomizer Aspire Tigon TPD – odpowiedź na akcyzę?

0
1844
źródło: vapeclubpoland.pl

Wielu z was zastanawia się pewnie od dłuższego czasu jak rozwiązać problem z nadmiernym odparowywaniem płynu w momencie wejścia akcyzy. Wysokie zużycie może być bardzo mocno obciążające dla naszego portfela.
Niestety bardzo dużo parowników, które ograniczają uciekanie płynu ze zbiornika ma duży problem z odpowiednim oddaniem smaku, skupiają się bardziej na silnym akcentowaniu nikotyny co wpływa na odbiór zalanego płynu przez nasze kubki smakowe.

Bardzo fajnym rozwiązaniem w tym temacie jest atomizer Tigon ze stajni uznanej firmy Aspire. Atomizer o średnicy 22mm (w wersji skierowanej na europejski rynek ze względu na TPD) towarzyszy mi już ponad rok więc chciałbym trochę o nim opowiedzieć.
Producent oferuje nam do niego trzy zespoły grzewcze:
– 0,4 ohm
– 0,7 ohm (MESH)
– 1,2 ohm

Każda z grzałek ma oczywiście swój osobisty zakres mocy w którym będziemy mogli operować. W tekście skupię się na grzałkach 0,4 i 1,2 ze względu na to, że zespół grzewczy 0,7 jest na ten moment bardzo ciężko dostępny i od wielu tygodni nie można go znaleźć w sklepach stacjonarnych.

Najczęściej zdarza mi się korzystać z pierwszej z ww. grzałek. Zakres mocy od 22 do 28 watt sprawdza się znakomicie, a delikatne zaciąganie do płucne (RDL) pozwala na produkcję dosyć dużych chmur. Zużycie płynu także jest całkiem sympatyczne, dziennie zużywam ok. 4 do 5 mililitrów. Oddanie smaku jest w czołówce parowników sub-ohmowych.

Grzałka 1,2 ohm jest dla użytkowników zaznajomionych z zaciąganiem się metodą usta-płuca (MTL), nie pozwala nam na produkcję sporych chmur, ale wynagradza bardzo przyjemnym smakiem oraz niskim zużyciem liquidu. W ciągu dnia schodziło mi tylko od 2 do 3 mililitrów z odrobinę większą zawartością nikotyny.

Jedynym minusem jest niestety system uzupełniania płynu, dosyć mocna uszczelka, która wedle producenta ma zapobiegać wyciekom (co się sprawdza znakomicie) praktycznie uniemożliwia nalewanie z większych butelek takich w jakich jest sprzedawana większość premixów.

Jest dostępnych w czterech, klasycznych wariantach kolorystycznych:
– Czarny
– Srebrny
– Niebieski
– Tęczowy
Dodatkowo można zakupić tzw. bubble glass, który zwiększy pojemność z 2ml do 3,5ml.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here