R22 – nowość czy staroć od Smoka?

4
6181

R22 to nowy sprzęt ze stajni Smoka. Niewielki stick typu AIO z doskonale znanymi zespołami grzewczymi. Czy to rzeczywiście nowość, która nas zaskoczy? Sprawdźmy, jak Smok R22 wygląda z bliska.

Specyfikacja

Wymiary: 22 x 135 mm
Waga: 86,3 g
Moc wyjściowa: 10 – 40 W
Pojemność baterii: 2000 mAh
Ładowanie: USB-C
Obsługiwane oporności grzałek: 0,4 – 3,0 ohm
Obsługiwane grzałki: Smok RPM

Kolorystyka

Smok zdążył nas przyzwyczaić do szerokiej gamy kolorystycznej urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku Smoka R22. Aż siedem dostępnych kolorów zachęci do zakupu wielu maruderów. Począwszy od klasyki, czyli kolorów czarnego i srebrnego, przez czerwony, niebieski, złoty, zielony, na wariancie tęczowym kończąc. Smok, jak zwykle, prowadzi w kolorystyce.

Zasilanie

Muszę przyznać, że nie jest źle. Jeśli weźmiemy pod uwagę poprzednie pomysły speców Smoka, 2000 mAh w stosunkowo niewielkim sticku to dobry wynik. Urządzenie informuje o poziomie naładowania baterii za pomocą diod LED. Kolor zielony oznacza poziom >70%, pomarańczowy – między 30 a 70%, a czerwony – poniżej 30%. Ładowanie przez USB typu C to w tej chwili standard, który pozwoli szybko cieszyć się w pełni sprawnym urządzeniem.

Ciekawy jest z pewnością sposób regulacji mocy. Waty ustawiane są pokrętłem umieszczonym na spodzie sticka. Widać tu silną inspirację urządzeniami wypuszczanymi ostatnio na rynek przez innych producentów, na przykład przez Aspire. Smok opanował kopiowanie w rewelacyjnym stopniu.

Atomizer

Ponieważ Smok R22 to typowe AIO (All-In-One), w atomizerze nie znajdziemy pinu 510 pozwalającego na jego zmianę na inny parownik. Napełnianie, standardowo, od góry. W Polsce niestety będziemy musieli zadowolić się pojemnością 2 ml. Zespoły grzewcze obsługiwane przez R22 to grzałki znane z serii RPM, czyli chmurząco, smacznie, prądożernie i bez rewelacji. Najzwyczajniej w świecie odgrzano tu kotleta.

W pudełku

Tutaj znów bez zaskoczeń, czyli urządzenie, dwie grzałki (RPM DC MTL 0,8 ohm i RPM Mesh 0,4 ohm), kabel USB-C i instrukcja obsługi. Wszystko, co najpotrzebniejsze i nic poza tym.

Podsumowanie

Smok R22 prawie na pewno będzie się cieszył powodzeniem. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest niewielkim stickiem, a te są zawsze popularne. Prostota obsługi i nienachalny wygląd to w tej chwili recepta na sukces. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za to urządzenie, oscyluje w okolicach 30$. Więcej informacji o Smoku R22 znajdziecie tutaj.

4 KOMENTARZE

  1. Wszystko fajnie, bateria naładowana, olejek wlany, tylko problem bo grzałka nie chce grzać. Świeci się ze włączony ale nic poza tym sie nie dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here