OXVA Xlim SE 2 – Innowacja z myślą o osobach niedowidzących.

0
1455

Znany producent oxva nie stoi w miejscu i ciągle wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania, które zmieniają rynek elektronicznych papierosów. W tym artykule przyjrzymy się nowemu urządzeniu serii XLIM SE, które prezentuje bardzo ciekawe rozwiązania ułatwiające obsługę osobom niedowidzącym. 

Wygląd i budowa

Urządzenie posiada znany dla tego producenta kształt, który bardzo wygodnie leży w dłoni. Jeśli coś działa to, po co to zmieniać. Nowością jest, wykończenie poda w stylu przypominający włókno węglowe. Całość wykonana jest ze stopu aluminium, które zapewnia doskonałą wytrzymałość, ale też niską wagę urządzenia. Uwagę przyciągają też otwory na froncie urządzenia, które okazują się być głośnikiem, do którego przejdziemy później. Mamy tutaj też pasek RGB sygnalizujący stan naładowania baterii znany z urządzenia XLIM PRO.

Moc i wydajność

Nowa odsłona XLIM SE wydajnościowo też bardzo mocno przypomina wersję pro. Mamy tutaj baterię 1000mah oraz regulację mocy w zakresie od 5 do aż 30W. Moc regulujemy dwoma przyciskami + i – co ma prawdopodobnie ułatwić obsługę osobom niedowidzącym. Urządzenie nie posiada ekranu, ale zamiast tego mamy największą innowację, do której teraz przejdziemy.

Technologia transmisji głosu

Dzięki tej technologii urządzenie jest w stanie przekazać nam wszystkie najważniejsze informacje, w formie głosowej zamiast standardowego ekranu. Urządzenie zakomunikuje nas o poziomie baterii, rodzaju wkładu, który zamontujemy, ustawionej mocy urządzenia czy chociażby błędach z wykryciem wkładu. Rozwiązanie to na pewno docenią osoby niedowidzące lub słabowidzące, dla których bardzo trudno jest dostrzec jakiekolwiek informacje na standardowym małym ekranie stosowanym w podach. Grupa odbiorców jest dosyć duża, będą to zarówno osoby z niepełnosprawnością wzroku, osoby starsze, które normalnie musiały zakładać okulary, żeby odczytać cokolwiek z ekranu, jak i zwykli „gadżeciarze” dla których będzie to coś nowego i wartego uwagi.

Kolorystyka

Specyfikacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here