Bezpieczeństwo akumulatora = Twoje bezpieczeństwo

0
3888

Media lubią podłapywać tematy wybuchających „epapierosów”, jak wiecie to nie prawda. Wybuchać mogą jedynie niewłaściwie użytkowane akumulatory.

Tym razem pokażę, co robić by nie zagrażać sobie wybuchem ze strony akumulatorów. Pamiętajcie, że akumulator źle użytkowany to jedyne zagrożenie wybuchem jakie istnieje w użytkowaniu EIN.

Nie oszczędzamy na akumulatorach

Akumulatory używane w epapierosach muszą mieć minimum 20A prądu ciągłego rozładowania. Osoby próbujące wsadzić tanie ogniwa z niskim rozładowaniem mogą stać się także osobami które oszczędza na manicurze z powodu mniejszej ilości palców do zajęcia się. Używamy tylko i wyłącznie ogniw do tego przeznaczonych! Czyli między innymi: Samsung 25R, 30Q / Sony VTC4, VTC5, VTC6/ LG HG2, HE2 lub zaufane Golisi i iJoy. Stanowczo odradzam ogniw typu AWT oraz EFEST, są to głównie ogniwa po rewrapie, czyli nie spełniające norm wymaganych przy produkcji modeli wcześniej podanych markowych firm.

Koszulki na akumulatory i izolatory

Koszulki na akumulatorach są wymienne, pamiętajcie o tym. Gdy uszkodzi się koszulka, niezależnie w jakim stopniu powinna zostać wymieniona. Przy drobnych uszczerbkach jeżeli jest to w gnieździe plastikowym nie trzeba się bardzo spieszyć. Natomiast mocne uszczerbki lub jakiekolwiek w gnieździe metalowym muszą być niezwłocznie wymienione.

Izolator czyli ten „krążek” przy plusie akumulatora, to rzecz święta. On być tam musi. Bez niego można nawet podczas wkładania do zasilania lub ładowarki spowodować zwarcie. Jeżeli podczas wymiany takowy zgubicie, można w sklepach elektronicznych kupić nowy za parędziesiąt groszy, lub wyciąć samemu z odpowiedniego materiału.

Ładowanie

Ładować najlepiej na sprawdzonych i renomowanych ładowarkach takich jak NITECORE, XTAR, GOLISI, ewentualnie budżetowo Efest. Ładowarki „TrustFire” zalecam szerokim łukiem omijać.

Akumulatory z demontażu pakietów

Jeżeli chcesz przyoszczędzić i kupić akumulatory demontowane z pakietów, pamiętaj by były one bez charakterystycznych wypustek po zgrzewach. Jeżeli te wypustki pozostaną będą przeszkadzały w połączeniu z pinami zasilania i pojawi się iskrzenie co może być niebezpieczne.

Akumulatory po zwarciu

Jeżeli Twój akumulator doznał zwarcia, należy go wymienić. Nie wolno go dalej użytkować, bo może być niebezpieczny.

Wymiana akumulatorów zawsze w parach!

Jeżeli Twoje zasilanie wymaga dwóch akumulatorów, zawsze wymieniaj je w parze. Para akumulatorów musi mieć dwa dokładnie te same akumulatory z tym samym „przebiegiem”. Nie łączymy dwóch różnych, a także o różnej długości „życia”.

Pamiętajcie! Nie oszczędzajcie na akumulatorach! To jak oszczędzanie na kasku jeżdżąc litrowym motocyklem, lub oszczędzanie na poduszkach powietrznych jeżdżąc trzystu konnym samochodem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here