Badania ASH: Jedynie 2% vaperów nigdy nie paliło tradycyjnych papierosów.

0
429

Ankieta YouGov przeprowadzona na zlecenie Action on Smoking and Health (ASH), brytyjskiej organizacji, która walczy ze skutkami palenia tytoniu potwierdza, że e-papierosy są furtką do rzucania palenia.

Po raz pierwszy od dawna odnotowano tak duży spadek liczby dorosłych e-palaczy, którzy wcześniej nie sięgali po zwykłe papierosy. Ankieta pokazuje również, że procent ludzi używających jednocześnie papierosów oraz e-papierosów spadł do 38,3% w 2020 roku. Dalsza część ankiety pokazuje że obecnie jedynie 2% vaperów nigdy nie paliło tradycyjnych papierosów w porównaniu z ok 5% w 2019r.

Dyrektor World Vapers Alliance, Michael Landl wskazał że wyniki obalają teorię „Bramy”. Wspomniana teoria zakładała, że e-papierosy stanową wstęp do używania tradycyjnych wyrobów tytoniowych, a nie metodę rzucania palenia. Australijskie władze lokalne popierały swoje zakazy sprzedaży produktów vape tą właśnie teorią.

Miejmy nadzieję że badania takie jak te przeprowadzone przez ASH, będą fundamentem
w budowaniu praw dotyczących branży vape na całym świecie, a teorie anty-vapingowych działaczy będą mieć co raz bardziej marginalny wpływ na przepisy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here