Aspire Zelos X – nowy kuzyn Zelosa 3

0
2099
aspire zelos x

Aspire Zelos X w zestawie z nowym parownikiem Nautilus 322 to jedna z najświeższych propozycji producenta. Seria Zelos znana jest przede wszystkim z minimalistycznego designu oraz intuicyjnego interface’u. Pomimo łudzącego podobieństwa do Zelosa 3, znajdziemy tu kilka wartych uwagi zmian.

Specyfikacja

zelos x specification

Nautilus 322:

Wymienny drip-tip 510
Pojemność: 2ml
Górne napełnianie
Dolny przepływ powietrza
Wymiary: φ22*53.5 mm

Zelos X:

Konektor 510
Wymienny akumulator 18650
Tryby: WATT/ VOLTAGE/ BYPASS/ TC/ CPS
Zakres mocy: 1-80W
Zakres temperatur: 200-600℉/ 100-315℃
Obsługiwana oporność: 0.1-3.5Ω
Ładowanie: USB-C
Wymiary: 37.5*24.5*83 mm

Zasilanie

zelos x usb-c

Zelos X nie posiada wbudowanego akumulatora. Zasilany jest akumulatorem zewnętrznym 18650. Posiada jednak port USB-C, dzięki któremu można go naładować w sytuacjach awaryjnych.

Dzięki zastosowaniu chipa ASP, mamy do wyboru 5 trybów:

  • WATT – ustawianie mocy,
  • VOLTAGE – ustawianie napięcia,
  • BYPASS – ustawienia automatyczne,
  • TC – kontrola temperatury,
  • CPS – krzywa mocy.

asp chipset

Dodatkowo mod posiada szereg zabezpieczeń, m.in. przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, przegrzaniem czy zwarciem.

Parownik

nautilus 3-22

Nautilus 322 to tak naprawdę Nautilus 3 o zmniejszonej średnicy – są to, jak sama nazwa wskazuje, 22 mm.

Jak w przypadku wszystkich parowników z serii Nautilus, tak i tutaj zadowoleni będą MTL-owcy. Do wyboru mamy aż 7 ustawień przepływu powietrza: 3.0 mm, 2.5 mm, 1.8 mm, 1.5 mm, 1.2 mm, 1.0 mm oraz 0.8 mm. Wymienny ustnik 510 gwarantuje możliwość zamontowania własnego drip tipa.

nautilus-coils

Nautilus 322 jest kompatybilny ze wszystkimi grzałkami z serii Nautilus. Nie trzeba się zatem martwić o ich dostępność. Aspire produkuje je niezmiennie od wielu lat, dodając co jakiś czas nowe warianty. Szeroka gama rezystancji, meshe i coile na drucie, znajdziemy tu wiele opcji, które przypadną do gustu każdemu fanowi MTL oraz rDL.

Dużym plusem jest system napełniania parownika. Zastosowano tutaj CRC – Child Resistant Container, czyli zabezpieczenie przed dziećmi. Dodatkowo pojawiło się również rozwiązanie znane na przykład z atomizera Aspire Tigon – podczas wymiany grzałki, gdy wyciągniemy grzałkę zużytą, zamyka się dopływ liquidu. Dzięki temu, nawet kiedy obrócimy parownik, liquid nie rozlewa się. Nie od parady na pudełkach Aspire znajduje się dopisek „e-liquid saving” 😉

Podsumowanie

Aspire Zelos X z parownikiem Nautilus 322 to świetne rozwiązanie, jeśli szukacie sprzętu na wymienny akumulator 18650. Kompaktowy, minimalistycznie wykonany mod z atomizerem o średnicy 22 mm prezentuje się elegancko i klasycznie. Mnogość trybów, ustawień airflow i kompatybilnych grzałek pozwolą znaleźć idealne połączenia dla każdego fana MTL i rDL.

Więcej informacji o Aspire Zelos X znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here