Unia Europejska planuje wprowadzenie zakazu vapingu?

0
872

W ostatnich dniach pojawiły się przecieki projektu unijnego dotyczącego zakazu vape
w całej Unii Europejskiej. Projekt nie przewiduje całkowitego zakazu wszystkich produktów związanych z vape, jednak zakazane miałyby zostać smakowe liquidy oraz premixy, a samo vapowanie miałoby zostać zakazanie w miejscach publicznych.

Zakaz vape, który pojawił się w przeciekach planów Brukseli, jest bezpośrednim następstwem, europejskiego planu walki z rakiem. Europejskie grupy popierające vape
już wcześniej wyrażały swoje zaniepokojenie nieobecnością vapingu i innych bezpieczniejszych form przyjmowania nikotyny. World Vapers Alliance już w roku 2020 ujawniali swoje obawy, że decyzje o zakazach związanych z vape oraz alternatywnymi formami przyjmowania nikotyny mogą być utraconą szansą na zwalczanie skutków palenia tytoniu.

World Vapers Alliance prowadzi kampanie Back Vapink Beat Cancer, o której pisaliśmy tutaj: LINK. Częścią tej kampanii jest próba przekonania europosłów do wprowadzenia vapingu w plan walki z rakiem. Pomimo wielu badań dowodzących mniejszą względem tradycyjnych papierosów oraz wielu historiom wygrania z nałogiem dzięki vapowaniu, europosłowie wydają niewzruszeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here