Steam Crave Glaz Mini MTL – szklany smakowiec

0
2449

Steam Crave Glaz Mini MTL RTA

Steam Crave – firma znana z całej serii atomizerów Aromamizer, mega potężnego mechanika Titan oraz serii Glaz. I na jednym z Glazów się dziś skupimy.
Podstawowe parametry:

– średnica 23 mm

– wygodne napełnianie od góry

– ustnik 510 dwu częściowy z  odprowadzeniem ciepła w postaci żebrowania.

– pojemność 2/5ml

– deck na jedną grzałkę

– punktowy air flow

Opakowanie zawiera:

Glaz MTL RTA

– zapasowy szklany komin

– zestaw uszczelek i śrub

– przedłużka na 5 ml

– zapasowe szkło 2ml

– naklejka

– tri tool

– instrukcja

 

Glaz MTL jest pomniejszoną wersją klasycznego Glaza RTA. Producentowi udało się zachować charakterystyczny dla linii szklany komin przez który widać grzałkę.

Całość wykonana jest bardzo solidnie, aczkolwiek z racji szklanego komina Glaz MTL jest bardzo wrażliwy na upadki i uderzenia. Deck to klasyczny mtl, dwa słupki ze śrubami u góry. W odróżnieniu od większości mtli zamiast jednego otworu w dolnej części decku mamy cztery małe uformowane w kształt kwadratu 2×2 co znacząco wpływa na jakość smaku i gładkość pracy przepływu powietrza.

W większości bierzących atomizerów pojemność zwiększamy po przez zamontowanie dłuższego bądź pękatego, tzw. bubble glass, szkła. Steam Crave zaimplementowało rozwiązanie znane ze starego Pharaoha od Digiflavor – w miejsce górnego capa montujemy przedłużke powiększającą pojemność do 5 ml i dopiero mocujemy top cap. Ciekawostka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mając kilka Glazów zestackować kilka przedłużek tworząc wysoki ale bardzo pojemny atomizer.
Kilka słów o pracy przepływu powietrza.

Glaz MTL posiada 4 otwory regulowane pierścieniem, każdy otwór ma mniejszą średnice. W drodze eksperymentów, po zdjęciu pierścienia regulującego parownika można używać jako RDL, ba, nawet przy założonym pierścieniu i ustawionym największym otworze także się to sprawdza.
Oddanie smaku jest na wysokim poziomie, oczywiście na jakość doznań będzie mocno rzutować rodzaj dobranej grzałki. Najlepiej sprawdzi się tu 2,5 mm fused clapton ewentualnie klasyczny, okrągły drut.

Podsumowując, dla fanów mtl pozycja obowiązkowa, świetne wykonanie i bardzo fajne oddanie smaku plasują Glaza MTL wysoko w segmencie mtl.

Recenzja powstała we współpracy z firmą Steam Crave

http://www.steamcrave.com/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here