Smok – rewolucyjny gracz na rynku vape!

0
4009

Smok to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów e-papierosów na świecie. Wchodzi w skład chińskiej korporacji Shenzhen IVPS Technology CO. Limited. Produkuje zestawy startowe, zasilania oraz parowniki pozwalające zarówno na uzyskanie jak najlepszego smaku, jak i chmurzące bardziej niż kominy elektrowni. Smok to jednak nie tylko ilość. Waperzy uwielbiają i poszukują urządzeń tego producenta w wielu krajach. W jaki sposób Smok uzyskał tak dużą popularność?

Początki

Marka powstała w 2010 roku. Już rok później, w 2011 roku, Smok wprowadził rewolucyjną na tamte czasy technologię grzałek Dual Coils. Więcej smaku i większe chmury to jego flagowe założenia aż do dzisiaj. Dual Coils pozwoliły Smokowi na zdobycie uznania na całym świecie.

W 2012 roku Smok przedstawił dwa urządzenia z regulacją napięcia: Vmax oraz jego ulepszoną wersję, Zmax. Oba okazały się sukcesem i wskazały producentowi dalszą drogę rozwoju.

smok pyrex aro

Lata 2013 – 2014 to dla Smoka przede wszystkim badania rynku, wprowadzanie nowych technologii i ciągły rozwój. Rozpoczęto wtedy produkcję między innymi parownika Pyrex Aro, w którym do odparowywania płynu nie była potrzebna bawełna. Czas pokazał jednak, że wariant ten nie zyskał sobie zbyt wielu zwolenników.

Przełom na rynku

Prawdziwym krokiem milowym okazał się dla Smoka rok 2015 i atomizer TFV4. Odgórne zalewanie, technologia Triple Coils i ogromne chmury były strzałem w dziesiątkę. TFV4 był jednym z najlepiej sprzedających się wówczas atomizerów. Ugruntował pozycję Smoka na światowym rynku vape i pokazał potencjał drzemiący w parownikach sub-ohmowych.

Kolejne lata to Smok, którego znamy do dziś. Atomizer TFV8 zaprezentowany w 2016 roku czy TFV12 z 2017 roku to parowniki nadal służące użytkownikom. Alien Kit, czyli zasilanie rozpędzające się do 220 W i atomizer TFV8, był jednym z zestawów bijących niegdyś rekordy sprzedaży. Z drugiej strony nie zapomniano również o walorach smakowych. Atomizer Spirals, który pojawił się na rynku w 2017 roku, wyznaczał zupełnie nowe trendy dla waperów poszukujących jak najlepszego oddania smaku.

Aktualności

smok rpm40

Przełomowym okresem dla chińskiej marki był również rok 2019. To właśnie wtedy ukazały się pod Nord (najświeższym następcą jest Nord 4) oraz RPM40 (najnowsza generacja to RPM 4) będący połączeniem poda i moda. O niewątpliwym sukcesie RPM40 świadczy późniejszy zalew rynku pod-modami. Najwięksi gracze vape, jak Voopoo, Geekvape czy Aspire mają ich aktualnie w ofercie po kilka lub nawet kilkanaście modeli.

Smok rozwija się w niesamowitym tempie. Dzięki sprawnym badaniom rynku i wprowadzaniu do oferty wielu bardzo różnorodnych urządzeń w niskich cenach cieszy się pozycją lidera. Produkty producenta już w 2017 roku były dostępne w ponad pięćdziesięciu krajach świata. Uzyskiwanie coraz większej popularności oraz ogromny rozmach – tym Smok kieruje się już od jedenastu lat. Jak widać, skutecznie!

Jeśli chcecie poczytać więcej o tym brytanie vape’u, wpadnijcie na stronę producenta, a jeśli zastanawiacie się, gdzie w Polsce można nabyć produkty Smoka, kliknijcie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here