SMOK RPM 80 Pro – nowy lider segmentu pod-mod ?

1
11192

SMOK jest marką znaną na całym globie. Przypuszczam, że jest to najchętniej kupowana marka e-papierosów w Polsce. Gama produktowa tego producenta jest coraz większa i bardzo różnorodna. Produkty SMOKa można podzielić na dwie kategorie – słabe lub średnio udane które swój żywot na rynku kończą bez większego echa i takie które wręcz wyznaczają nowe trendy na rynku e-papierosów. Bohater tej recenzji należy do drugiej grupy.

Inżynierowie SMOKa nie próżnują i idą za ciosem – po bardzo udanej konstrukcji jaką jest RPM40 czas na jego większego i jeszcze bardziej innowacyjnego brata – RPM80 Pro.

SMOK RPM 80 Pro to kolejny już przedstawiciel stosunkowo nowego segmentu na rynku – podo-modów, które łączą najlepsze cechy podów – ich łatwość użytkowania i nieskomplikowaną budowę z zaletami modów – duży akumulator, w tym przypadku wymienny, czy też regulacje podawanej mocy.

Zacznijmy od technikaliów. Zakres podawanej mocy od 1 do aż 80W, obsługiwany zakres rezystancji to 0.15-3.0Ω. Zasilany pojedynczym akumulatorem 18650 który możemy ładować przez port microUSB (kabel znajdziemy w zestawie) z maksymalnym natężeniem 1.3A – warto jednak akumulator ładować w zewnętrznej ładowarce, by przedłużyć żywotność moda. Urządzenie jest dość spore, jego wymiary to 118×31.5x26mm, aczkolwiek bryła jest bardzo ergonomiczna i świetnie leży w dłoni.

Do dyspozycji mamy trzy przyciski – główny przycisk do odpalania urządzenia i dwa mniejsze do regulacji podawanej mocy. Wyświetlacz kolorowy 0.96″ TFT poinformuję nas o stanie naładowania akumulatora, podawanej mocy na zespół grzewczy, jego oporności, napięciu w czasie rzeczywistym, ilości zaciągnięć oraz czasie trwania ostatniego „puffa”. Sercem RPM 80 Pro jest chipset IQ-80 który zapewnia szereg zabezpieczeń m.in. ochrona przed przegrzaniem czy zwarciem.

W zestawie otrzymujemy dwa rodzaje kartridży – pierwszy z nich jest kompatybilny z już obecną na rynku serią zespołów grzewczych RPM – do wyboru aż 6 rodzajów grzałek plus baza RBA. Drugi kartridż wprowadza na rynek nową serię zespołów grzewczych – RGC, gdzie flagowym produktem będzie RGC Conical Mesh 0.17Ω. Oczywiście i w tym przypadku dostępna będzie baza RBA do kupienia oddzielnie. Kartridż RGC charakteryzuje się pierścieniem regulacji przepływu powietrza zamontowanym u dołu, w kartridżu RPM tego rozwiązania nie uświadczymy. Powiem szczerze – przepływ powietrza używając zestawu RGC jest naprawde spory, uzyskujemy bardzo gęstą chmure, a i smak oddawany jest niesamowicie.

Oba kartridże możemy uzupełnić liquidem nie wyjmując ich z urządzenia, napełniamy od góry, uchylając gumową uszczelkę. Niestety, drip tip nie jest wymienny, aczkolwiek nie jest to ogromna wada. Sam kartridż jest bardzo przezroczysty dzięki czemu nie będzie problemu z kontrolowaniem poziomu liquidu.

Stylistycznie RPM 80 Pro prezentuję się zacnie, bardzo estetyczna i nowoczesna bryła. Na chwilę obecną 7 wariantów kolorystycznych które prezentują się tak:

Podsumowując – RPM 80 Pro zaskakuje tym, co w e-papierosie jest najważniejsze – samym wapowaniem. Chmury jest obfita i gęsta, smak oddawany po mistrzowsku – moim zdaniem jest to poziom atomizerów Sub-ohm’owych. Obsługa urządzenia banalnie prosta i nieprzekombinowana. Ja jestem jak najbardziej na TAK!

Po więcej informacji zapraszam na strone producenta.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here