Smok Nord 2 Kit – najpopularniejszy pod w nowej odsłonie

1
21627

Norda od Smoka nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Świetny design, prosta, trwała konstrukcja i świetne, długowieczne grzałki czynią z Norda jednego z najlepszych podów na rynku. Firma wzięła się za lekkie modyfikacje i poprawki, czego owocem jest Nord 2.

Smok poprawek naniósł sporo 🙂 Zaczniemy od budowy zewnętrznej. Na wysokość i szerokość Nord 2 nie urósł wcale, zrobił się  za to grubszy, a to z a sprawą większego akumulatora. W oryginale było to 1100 mah, podczas gdy w Nordzie 2 mamy już 1500 mah, co przełoży się na dłuższy czas pracy i możliwość używania grzałek od RPMa, ale o tym za chwilę. Najbardziej chyba znaczącą zmianą jest zamontowanie z boku oledowego wyświetlacza o przekątnej 0.69 cala. Ekranik jest mały ale pokaże nam wszystko to co ważne, czyli moc, oporność grzałki, ilość zaciągnięć czy napięcie akumulatora. Jak na tak mały wyświetlacz bardzo przyzwoita ilość danych. Regulacja odbywa się za pomocą jednego przycisku, po kliknięciu go trzy razy. Maksymalna moc, jaką osiąga Nord 2 to 40 W, co przy wszystkich dostępnych grzałkach jest mocą wystarczającą.

Wracając do grzałek, Nord 2 jest kompatybilny ze wszystkimi grzałkami od Norda i RPM. Podobnie jak w RPM40 w zestawie są dwa kartridże odpowiednio pod grzałki Nord i RPM. Daje nam to ogromne możliwości w doborze grzałek dokładnie pod swoje preferencje. Z racji kompatybilności z grzałkami do RPM nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z dedykowanej bazy RBA.

Podsumowując, jeśli Wasza przygoda z pierwszym Nordem była udana, na jego młodszym bracie też się nie zawiedziecie. Jest tu po prostu lepiej, mocniej i więcej 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here