Smok Fetch – mniejszy brat RPMa

4
3554

Wszyscy wiemy, że firma Smok jest niekwestionowanym królem podów, a ich RPM40 zdemolował rynek podów i wywrocił go na lewą stronę, dając nam urządzenie które jest i podem i modem, stąd nazwa Real Pod Mod. Są jednak osoby dla których RPM jest lekko przy duży. I dla właśnie tych osób Smok wypuścił Fetcha.

Fetch jest w założeniu miniaturowy wersją RPMa, działa na dokładnie tej samej zasadzie, obsługuje zarówno dedykowane do RPMa grzałki jak i, w oddzielnym kartridż, grzałki od Norda co jest olbrzymim ułatwieniem dla osób lubiących Nordowskie grzałki, plus pozwoli oszczędzić nam na pracy akumulatora, który ma pojemność tylko 1200 mah.

Pierwsze wrażenie po wzięciu Fetcha do ręki to jego solidność i wykonanie, aczkolwiek jak na tak małe urządzenia jest dość ciężki, a to za sprawą stalowe-szklanej obudowy. Tak, panele boczne w Fetchu wykonane są ze szkła.

Wszyscy znamy zamiłowanie Smoka do brandowania ich urządzeń gdzie się da, w przypadku Fetcha mamy całkowita odwrotność, ba, całe urządzenie sprawia wrażenie jakby nie było wcale projektowane przez Smoka, mega dyskretne oznaczenia, zwłaszcza w czarnej wersji, ucieszą estetów.

Zaskakuje natomiast gigantyczny przelot w kartridżu, przy założonej grzałce od RPMa przepływ powietrza jest naprawdę ogromny. Można to zniwelować zakładając kartridż na grzałki od Norda ale i tam przy grzalce 0.6 przepływ jest spory. Fetch generuje moc 40 W, w pełni regulowaną. Wyświetlacz, bardzo dobrej jakości, wyświetla nam wszystkie potrzebne informacje jak moc, oporność, ilość zaciągnięć, napięcie. Kolorystykę wyświetlacza możemy dowolnie zmieniać w zakresie palety siedmiu kolorów. Jedyną jego wadą jest to, że rysuje się od przysłowiowego patrzenia, starczyły dwa dni noszenia go w kieszeni i już było niestety widać rysy na wyświetlaczu.

Podsumowując, bardzo fajne urządzenie dla osób szukających czegoś dyskretnego dysponującego jednak większą mocą niż klasyczne pody, dające sporo możliwości konfiguracji. Możliwość używania grzałek od Norda zaliczam na ogromny plus. Na minus zaliczam mega szybko rysujący się wyswietlacz.

Trochę technikaliów:

– wymiary 76/42.8/18.4 mm

– pojemność kartridża 3.7 ml

– kompatybilny z grzałkami RPM i Nord

– wbudowany akumulator 1200 mah

– maksymalna moc 40 W

– wyświetlacz o przekątnej 0.96 cala

W opakowaniu znajdziemy:

– 1x Smok Fetch

– 1x kartridż RPM

– 1x kartridż Nord

– 1x grzałka RPM 0.4 ohm mesh

– 1x grzałka Nord DC 0. 6 ohm mesh

– kabel usb

– instrukcja

Smok Fetch dostępny jest w pięciu kolorach:

– czarny

– niebieski

– zielony

– brązowy

– pomarańczowy

Cena urządzenia to około 48$

4 KOMENTARZE

  1. Czy znajdzie się jakaś grzałka do niego, która dałaby radę na tych 40w? Obecnie używam tej RPM mesh 0.4 z zestawu, jednak tylko na 25w, nie chcę jej zajechać tak szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here