QP Design Gata – genialny

0
3306

Każdy kto trochę dłużej siedzi w branży zna kanadyjską firmę QP Design, przede wszystkim z ich RTA Fatality, Fatality M25, Juggerknot i Juggerknot Mini. Wszystkie te parowniki charakteryzują się świetnym wykonaniem, innowacjami i wysoką kulturą pracy. Każdy z nich był jednak RTA z dość dużym przepływem powietrza, w przypadku obu Fatality ocierało się to już o absurd. Tym razem QP poszło w zupełnie inną stronę dając nam RTA które sprawdzi się zarówno jako MTL jak i restricted DL.

Gata w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej, szkła oraz polikarbonatu. W pudełku znajdziemy deck na jedną grzałkę, dwie sekcje komina, dwa ustniki oraz dwa pierścienie regulujące przepływ powietrza, odpowiednio pod MTL i RDL. Ilość opcji konfiguracji od zawsze było znakiem firmowym QP i nie inaczej jest w tym przypadku.
Każdy z kominów możemy użytkować w każdym trybie, czyli nic nie stoi na przeszkodzie aby np. 2 ml komina z polikarbonatu używać w trybie RDL i odwrotnie. Oba kominy różnią się pojemnością i sposobem nalewania. Większy ma 4 ml pojemności, zalewany od góry ze szklaną tulejką, mniejszy ma 2 ml, wykonany z polikarbonatu i napełniamy go totalnie oldskulowo, odwracamy komin po odkręceniu go z bazy i nalewamy jak za starych czasów 🙂

Deck jest bardzo prostą, bezsłupkową konstrukcją. Z racji rozmiaru przepływu powietrza nie montujemy żadnych szalonych buildów, cienki fused clapton sprawdzi się doskonale.

Jeśli natomiast chcemy skorzystać z opcji MTL w decku umieszczamy widoczny na zdjęciu reduktor. Gata nawet w konfiguracji RDL ma bardzo ciasny przelot, ale odwdzięcza się powalającym smakiem. Z racji właśnie małego przelotu, żadna grzałka o niskim oporze nie będzie tu dobrze pracować, 0.3 ohm i wyżej będzie optymalne. Do zestawu dołączono także dwa pierścienie regulujące przepływ powietrza, odpowiednio z trzema małymi otworami pod MTL i z jednym większym, owalnym pod RDL.

Podsumowując, parownik świetnie wykonany, z multum opcji konfiguracji. Oddanie smaku prze Gate jest na mega wysokim poziomie, aczkolwiek jest to parownik dla ludzi lubiących raczej ciaśniejsze przeloty i cięższe smaki. Jego wysoka cena (259 zł) zostaje w całości zrekompensowana przez jego wysoką kulturę pracy, bardzo cichy przelot oraz rewelacyjny smak i wykonanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here