OXVA Velocity Kit – bez szału lecz wciąż dobrze

0
1743

Jeśli wciąż paru z Was nie słyszało o producencie OXVA to nie macie co się dziwić. Jakby nie patrzeć, jest to całkiem świeży brand. W niewielkiej jeszcze ofercie pojawiły się już urządzenia, które przykuły nie jedno oko (np. Origin X). Tym razem dostaniemy hybrydę pod moda z box modem czyli coś dla każdego? Zobaczmy więc co oferuje nowy Velocity.

Velocity zasilany jest jednym akumulatorem 18650/20700/21700. Maksymalna moc jaką wyciągniemy wynosi 100W. Oczywiście w pełni regulowana chociaż przy zamontowaniu akumulatora 18650 wątpię by powyżej 80W były odczuwalne jakiekolwiek różnice. Za całą pracę urządzenia odpowiada autorski chip Photon, który niestety nic nowego nie wnosi. Zakres oporności całkiem klasyczny, 0.1Ω-2.0Ω. Oczywiście nie mogło również zabraknąć portu USB-C.

Velocity jest całkiem prostego kształtu o wymiarach 27*41*100.5 mm. Na obudowie również standardowe ułożenie wszelakich elementów jak przyciski czy kolorowy wyświetlacz. Do tego dochodzą również boczne panele obite skórą lecz tylko w dwóch kolorystykach. Ważnym elementem na pewno jest mechanizm zastosowany przy konektorze. By móc zamontować bądź zdemontować adapter 510 trzeba użyć specjalnego narzędzia dodawanego do zestawu. Co to powoduje? W skrócie nie musimy się bać, że owy adapter w każdej chwili może wypaść co było irytujące przy innych pod modach.

Do wyboru mamy 6 kolorystyk widocznych na zdjęciu poniżej.

Zbiornik dołączany do zestawu Velocity mieści 5 ml lub 2 ml (TPD) płynu. By móc go uzupełnić trzeba wyciągnąć standardową gumową uszczelkę umieszczoną na spodzie. Zastosowany standard grzałek to nowy, autorski Unipro. W pudełku znajdziemy 2 jedyne rodzaje czyli 0.15Ω mesh (60-80W) oraz 0.3Ω mesh (30-42W). Możemy również dokupić bazę RBA typu single coil.

Cena jaką zapłacimy za OXVA Velocity Kit to 50$ czyli około 185 zł. Producent kolejny raz pokazał, że potrafi tworzyć dobre urządzenia lecz tym razem niestety zabrakło tego czegoś. Okej, mechanizm konektora jest genialny a możliwość wpakowania 21700 tylko zachęca do kupna lecz ogólnie patrząc to dostaniemy po prostu kolejnego prawidłowego pod moda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here