OXVA Arbiter Solo RTA – kuszący wariant dla MTLowców

0
1873

OXVA Arbiter Solo RTA to singlowy następca parownika na dwie grzałki, Arbitra RTA. Jeśli lubicie typowe MTLowe atomizery RTA, ten niepozorny maluch może Was zaskoczyć. Zastosowano w nim kilka nowatorskich rozwiązań godnych uwagi. Jak OXVA Arbiter prezentuje się w wydaniu singlowym?

Specyfikacja

Wymiary: Φ25mm x 56.5mm
Pojemność: 4ml bubble glass, 2ml standardowy pyrex
Waga: 77g
Materiał: SS, szkło
Airflow MTL: Φ0.8 / Φ1.0 / Φ1.2 / Φ1.5 / Φ1.8mm
Airflow bezpośrednio pod grzałką: Φ1.5mm
Airflowy na bok grzałki: Φ3.0mm

Kolorystyka dość typowa dla chińskich producentów. Do wyboru mamy warianty: niebieski, gunmetal, srebrny, czarny i rainbow. Uniwersalnie i praktycznie, a przy tym nie nudno. Bez problemu dopasujecie je do popularnych zasilań.

Ostatnio coraz popularniejszy system górnego przepływu powietrza nie powinien być już dla nikogo zaskoczeniem. Łatwe układanie grzałki, łatwe wickowanie, a przy tym minimalne ryzyko rozlewającego się liquidu. Duży plus w czasie akcyzy.

Przyjemny jest z pewnością system kontroli przelotu powietrza, w OXVA Arbiter Solo RTA dwustopniowy. Pierwszy stopień pozwoli na ustawienie trybu MTL (powietrze od spodu grzałki) lub RDL (powietrze na boki grzałki). Drugi stopień to z kolei ustawienie konkretnej średnicy otworów przepływu powietrza dla MTL lub otwierania kilku z nich dla RDL. Innowacyjne rozwiązanie, które znajdzie wielu fanów.

Baza RBA jest stosunkowo prosta w obsłudze. Warto jednak pamiętać, że idealnie sprawdzają się tu grzałki o średnicy 2,5 mm. 3 mm to dość sporo, natomiast grzałki o średnicy powyżej 3 mm… Raczej nie w tym parowniku.

W pudełku

1x Arbiter Solo RTA
1x proste szkło 2ml (zamontowane)
1x zapasowe proste szkło 2ml
1x grzałka Fused Clapton
1x aglet bawełny
1x paczka akcesoriów

Podsumowanie

OXVA Arbiter Solo RTA wydaje się przyjemnym atomizerem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników RTA. Prostota montażu grzałki i dobry smak to dobry wybór na początek. O jego niezwykłości świadczy jednak mnogość ustawień airflowów. Intuicyjne i proste przejście między trybami MTL a RDL to świeże i nieszablonowe rozwiązanie. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić, to około 35$.

Jeśli ciekawi Was poprzednik wersji Solo, OXVA Arbiter RTA, poczytajcie więcej na stronie producenta: https://www.oxva.com/pages/arbiter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here