Korea Południowa chce zakazać zniżek oraz akcji promocyjnych na e-papierosy i produkty HNB

0
903

Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej Korei Południowej chce zakazać zniżek, wydarzeń promocyjnych i
ofert specjalnych na produkty vape oraz podgrzewacze tytoniu.

Wniosek został przedstawiony przez Radę Państwa i musi zostać przyjęty przez Zgromadzenie Narodowe, aby nabrał mocy prawnej.
W ubiegłym roku władze lokalne w całym kraju zaostrzyły przepisy dotyczące palenia papierosów i wapowania w miejscach publicznych.
Ponadto w listopadzie 2019 r. Ministerstwo Zdrowia Korei Południowej ogłosiło także plany przeprowadzenia własnego dochodzenia w sprawie EVALI.
Wyniki dochodzenia mają zostać opublikowane do czerwca 2020 r., a w międzyczasie społeczeństwo jest zachęcane do zaprzestania użytkowania e-papierosów.

„Po uzgodnieniu z Ministerstwem Bezpieczeństwa Żywności i Leków przeprowadzimy kompleksowe dochodzenie w sprawie analizy składników liquidów do e-papierosów”
powiedział Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, ogłaszając dochodzenie.

Eksperci od redukcji szkód spowodowanych tytoniem z pewnością zgodzą się, że takie działania są niekorzystne dla zdrowia publicznego.
Podczas gdy populacja palaczy w Korei Południowej spada, mężczyźni w tym kraju nadal należą do najbardziej zagorzałych palaczy na świecie.
Zniechęcanie palaczy do przejścia na sprawdzone bezpieczniejsze alternatywy, jakimi są elektroniczne inhalatory nikotyny,
będzie kosztować zdrowie wielu osób, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny wybuch pandemii wirusa COVID-19, który jest o wiele bardziej groźny dla osób,
które palą papierosy i osłabiają swój układ oddechowy oraz odpornościowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here