Konsekwencje zakazów w Nowej Szkocji

0
518

Stan Nowa Szkocja w Kandzie wprowadził z dniem 1 kwietnia 2020 zakaz sprzedaży aromatyzowanych produktów vapingowych. Grono ekspertów do spraw redukcji szkód spowodowanych tytoniem wskazuje, że większość użytkowników papierosów elektronicznych w odpowiedzi na takie zakazy wraca do używania wyrobów tytoniowych.

Mike Hammoud, prezes Atlantic Convenience Stores Association stwierdził, że mimo obserwowanych w ostatniej dekadzie spadków sprzedaży tradycyjnych papierosów w Nowej Szkocji po wprowadzeniu zakazów pojawił się trend odwrotny. A zgodnie z obserwacjami ankieta przeprowadzona przez Abacus Data wykazała, że ok 29% lokalnych vaperów może wrócić do korzystania z wyrobów tytoniowych. Hammoud uważa, że istnieją dwie przyczyny takiego zjawiska. Pierwszej z przyczyn doszukuje się w zakazie sprzedaży smakowych liquidów, drugą mogą być zaostrzone kontrole graniczne, które prowadzą do spadku sprzedaży tytoniu na czarnym rynku.
Hammoud chce spotkać się z urzędnikami państwowymi, aby omówić kwestię smakowych produktów vapingowych. Prezes ACSA dodaje, że obecne ograniczenia mogły posunąć się za daleko, a powrót vaperów do tradycyjnych wyrobów tytoniowych może stać się niezamierzoną konsekwencją.

E-prapierosy są atrakcyjne ze względu na szeroki wybór smakowych liquidów co dla wielu stanowi główny argument do odstawienia tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Odpowiednio poprowadzona nikotynowa terapia zastępcza może być dla wielu ludzi szansą na zerwanie
z nałogiem i nie powinno się im odbierać takiej możliwości.

 

 

Źródło: https://www.vapingpost.com/2020/10/30/canada-ns-cigarette-sales-rise-again-following-e-cig-flavour-ban/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here