Hellvape MD RTA – coś dla miłośników mtl

0
2652

Zgodnie z zapowiedzią na Facebooku, prezentujemy Wam dziś, jako jedni z pierwszych w Polsce najnowszy parownik ze stajni Hellvape MD RTA.

Dziękujemy naszemu zaprzyjaźnionemu portalowi VapeCore303 za udostępnienie sprzętu.

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, tym razem nie jest to kolaboracja z żadnym z recenzentów ale samodzielny projekt Hellvape. W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie parownikami typu 2 w 1 , np. Gata od QP Design. I takim właśnie parownikiem jest MD, ukierunkowany na mtl bądź rdl, więc osoby lubiące ciasne przeloty powietrza na pewno znajdą tu coś dla siebie. MD posiada aż 24 różne kombinacje przepływu powietrza (!) Ale o tym za chwilę.

MD to 24 milimetrowe RTA nastawione, jak wcześniej wspomniałem na dość ciasny przelot powietrza. Wykonane jest w całości ze stali nierdzewnej SS316. Do wyboru mamy dwie opcje szkieł, standard 2 ml lub bubble 4 ml, oba zawarte w zestawie. Całość w ręku daje wrażenie na prawdę solidnie wykonanego sprzętu, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, wszystko jest spasowane na mega wysokim poziomie. Hellvape w tym przypadku zrezygnowało z odkręcanego capa na rzecz coraz popularniejszego systemu slide to fill. Cap zabezpieczono dodatkowo wystającym elementem w dolnej części ustnika, przekłada się to na to, że nie uzupełnimy zbiornika bez zdjęcia ustnika, co dla niektórych których może być uciążliwe. Z drugiej jednak strony MD jest nastawiony na raczej małe i wysoko oporowe grzałki, więc i zużycie płynu jest tu dość małe.

Czas na wspomniane wcześniej 24 kombinacje przepływu powietrza. Hellvape zawarło w zestawie dwie sztuki insertów montowanych w decku.

Każdy ma po dwie opcje przepływu  powietrza, po jednym otwartym otworze i po jednym dziurkowanym. Taka ilość opcji plus sześć otworów pod pierścieniem regulacji przepływu powietrza daje nam gigantyczną możliwość personalizacji przelotu. Oba inserty są bardzo dobrze wykonane, nawet przy suchych o-ringach obracają się precyzyjnie i łatwo, dla leniwych, precyzja obrotu jest na tytle wysoka, że możemy to zrobić bez zdejmowania grzałek.

Sam deck natomiast mocno przypomina mocno leciwego już Merlina Mini od Augvape. Tu także mamy klasyczne Velocity na jedną, dość małą grzałkę, aczkolwiek, mimo tego, że producent rekomenduje grzałki 2,5 mm i takie też zostały zawarte w zestawie, nie ma żadnego problemu aby założyć np. 3mm fused claptona o wyższej oporności. Z racji dość małego przepływu powietrza nie jest dobrym pomyłem montowanie jakichś mega nisko oporowych grzałek. W moim przypadku optymalną pracę MD osiąga na grzałkach 0.35-055 ohm.

Podsumowując, Hellvape wykonało kawał dobrej roboty, dając nam bardzo dobrze wykonany parownik z olbrzymią ilością konfiguracji przepływu powietrza, aczkolwiek parownik skierowany jest bardziej do osób lubujących się w mtlu oraz rdlu.

Trochę technikaliów:

– 24 mm średnicy

– wykonany ze stali nierdzewnej

– 24 możliwe konfiguracje przepływu powietrza

– pojemność 2/4 ml

– mechanizm slide to fill

– zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem

W opakowaniu znajdziemy:

– 1x Hellvape MD RTA

– zapasowe szkło bubble 4 ml

– 2 grzałki 2.5 mm 0.7 ohm i 1.2 0hm Ni80

– dwa ustniki

– dwa inserty do regulacji przelotu w decku

– opakowanie części zamiennych

Cena urządzenia będzie prawdopodobnie oscylować w granicach 30 $

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here