Geekvape Wenax Q – Jak sprawdza się na co dzień?

3
7672

Geekvape Wenax Q, najnowszy członek znanej i cenionej serii. Zanim przejdziemy do szczegółów, zapraszam do zapoznania się z danymi technicznymi, które znajdziecie tutaj. Ale nie o samej technologii tu mówimy. Chcemy zobaczyć, jak Wenax Q sprawdza się w codziennym użytkowaniu, jak „wychodzi w praniu”. Czy spełni nasze oczekiwania? Czy będzie równie imponujący jak jego poprzednicy? Przekonajmy się razem. Zapraszam do szczegółowej recenzji.

Wygląd i wytrzymałość

Wenax Q wykonany jest z aluminium, dzięki czemu jest bardzo lekki i odporny na uszkodzenia, od siebie mogę dodać, że urządzenie nieraz spotkało się z podłogą a mimo to nie widać na nim żadnych uszkodzeń. Matowa powierzchnia zapobiega palcowaniu, a dzięki konstrukcji wkładu bezproblemowo sprawdzimy poziom liquidu w każdej chwili.

Bateria i wydajność

Urządzenie wyposażone jest w baterie 1000 mAh, co przy normalnym użytkowniu starcza spokojnie na 2 dni ciągłej pracy. W trakcie działania urządzenia ciężko jest dokładnie sprawdzić stan naładowania baterii, na ekranie widzimy jedynie 4 „kreski” naładowania baterii, a główna dioda ma tylko 3 poziomy (czerwony 0-30%, niebieski 31-69%, zielony 70-100%). Trochę lepiej widzimy stan naładowania baterii podczas ładowania, kolor zmienia się co 25%, a pomiędzy czerwonym a niebieskim możemy zobaczyć dodatkowy, biały kolor diody, który miga kiedy urządzenie ma 25-49%. Samo ładowanie przebiega bardzo szybko, a możliwość używania urządzenia podczas ładowania pozwala nam na ciągłą pracę bez żadnych przerw.

Regulacja mocy i przepływu powietrza

Wenax Q dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi OLED pozwoli nam na regulację mocy urządzenia od 5 do 25 W, jednak jest jeden haczyk. Urządzenie nie pozwoli nam ustawić innej mocy niż tej z zakresu, w którym pracuje dany wkład, i o ile blokowanie górnej granicy to moim zdaniem dobre posunięcie, zapobiegnie to przypadkowemu ustawieniu zbyt wysokiej mocy i spaleniu wkładu, to jednak czasem brakowało mi możliwości ustawienia trochę mniejszej mocy w sytuacji, w której nie mogłem puszczać zbyt dużej ilości dymu, a miałem włożony wkład 0.6Ω. Jeśli chodzi o regulacje przepływu powietrza, działa ona bardzo gładko i oferuje szeroki zakres. Zadowoli ona zarówno fanów subtelnego MTL jak i tych, którzy bardziej preferują DTL. Przepływ powietrza jest też różny dla każdego wkładu, na 1.2Ω poczujemy zdecydowanie większy opór niż na 0.6Ω.

Wkłady

Do wyboru mamy 3 rodzaje wkładów Q Pod współpracujących z technologią VPU, o której więcej możecie przeczytać tutaj.

  • Wkład 0.6Ω – Zalecana moc 18-25W
  • Wkład 0.8Ω – Zalecana moc 12-18W
  • Wkład 1.2Ω – Zalecana moc 8-12W

Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu wkłady 0.8Ω głównie ze względu na możliwość ustawienia trochę niższej mocy, przy zachowaniu w miarę dużego przepływu powietrza. Smak na wszystkich wkładach jest dobrze wyczuwalny, jednak zdecydowanie króluje tutaj 0.6Ω.

Codzienne użytkowanie i podsumowanie

Geekvape Wenax Q na co dzień nie sprawia praktycznie żadnych problemów, dzięki zalewaniu od góry bez problemu uzupełnimy liquid, a jego widoczny poziom, nie pozwoli nam zapomnieć o tym, co często zdarzało mi się w przypadku innych urządzeń. Bardzo wygodna jest też funkcja zablokowania przycisku fire, nie musimy za każdym razem wyłączać lub blokować urządzenia kiedy wkładamy je do kieszeni. Po zablokowaniu działa on tylko na zaciąg automatyczny. Z pewnością mogę polecić to urządzenie komuś, kto szuka taniego w utrzymaniu i wygodnego poda z możliwością regulacji mocy, nie rezygnując jednocześnie z dobrego wykonania i oddania smaku.

3 KOMENTARZE

  1. To badziewie. Wycieka każdy rodzaj liquidu, Grzałki 0,6 i i 1,2 nic nie zmieniają. Nie kupujciie tego, klapka napełniania liquuidem nawet fabrycznej produkcji kupiona z wyrobem cieknie. Lepiej wybrać coś innego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here