Freemax Starlux 40W – recenzja

1
990

FreeMax Starlux 40W to pod, któremu dzisiaj się dokładnie przyjrzymy. Co go wyróżnia, a co równa z konkurencją? Żeby wiedzieć, trzeba sprawdzić. Zapraszam.

Urządzenie FreeMax Starlux to pod o maksymalnej mocy wyjściowej 40W. Zasilany jest wbudowanym akumulatorem o pojemności 1400 mAh. Dość optymalnie przy tej mocy. Zszokował mnie fakt, że nie musiałam ładować tego urządzenia w ciągu dnia (włączone ledy), a samo ładowanie zajmuje od 40 minut do maksymalnie godziny.
Coś, na co na pewno trzeba zwrócić uwagę w przypadku tego e-papierosa to jego waga. Przy wyjmowaniu go z pudełka byłam pewna, że producent zapomniał włożyć akumulator do środka. Jest tak lekki. Zazwyczaj e-papierosa czuć, że trzyma się w ręce. Producent niestety nigdzie nie podaje wagi urządzenia, ale w porównaniu do Voopoo Vinci 2 jest dużo lżejszy. Jest to zarazem plus i minus. Plus, bo nie odczuwa się jego gabarytów. Minus, bo jest to spowodowane materiałem, który został użyty do budowy jego. Nie jest lichy, ale na pewno przy lekkim uderzeniu może ucierpieć.
Ogólnie prezentuje się bardzo ładnie. Niewielki pod, bez ekranu. Przyciągnie oko zwłaszcza oświetleniem, jakie oferuje. Można je wyłączyć, ale nie wpływa ono znacznie na rozładowywanie e-papierosa. Jest wiele kombinacji, jeśli chodzi o jego działanie.
FreeMax Starlux 40W FreeMax Starlux 40W

Samo działanie tego e-papierosa jest bez zarzutu. Automatyczne zaciąganie działa płynie, uruchamia się w odpowiednim momencie i wyłącza również.
Zaprojektowanie przepływu powietrza w formie labiryntu się sprawdza. Przez tydzień nie wyciekła ani kropla liquidu, więc zdecydowanie sukces. Sam air flow działa bardzo płynnie.
Sposób zalewania również wygodny i w sumie można go obsługiwać jedną ręką. Jedynym minusem jest sytuacja, gdy butelka jest dość szeroka i wtedy można wkład zabrudzić liquidem. Niekiedy również powietrze się zbiera podczas zalewania, ale nie jest to zbyt częste. Wkład dość mocno jest osadzony w urządzeniu za pomocą magnesów, nie wypada.
FreeMax Starlux 40W

Grzałki

Grzałki, jakie są w zestawie to: 0.35Ω (DL) oraz 0.5Ω (RDL). Z czego ta pierwsza to potwór na liquid. Wrażenia smakowe oraz wielkość pary jest bardzo duża jak na takie urządzenie, ale kosztem zużycia liquidu. Natomiast 0.5Ω jest nieznacznie delikatniejszą grzałką pod względem smaku czy chmury, ale za to w zużyciu płynu jest zauważalna różnica.

Podsumowanie

FreeMax Starlux 40W to ciekawy pod, ale niekoniecznie na czasy akcyzy ze względu na zużycie płynu. Mały, dobrze leżący w dłoni e-papieros, który może stać się Twoim nieodłącznym kompanem w codzienności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here