FreeMax Friobar Nano – recenzja

0
1197
FreeMax Friobar Nano

W dobie jednorazówek FreeMax wypuszcza nie do końca jednorazowy sprzęt, czyli Friobar Nano. Czym jest to urządzenie i czy spełni oczekiwania klientów?

Freemax Friobar Nano to niewielkich rozmiarów urządzenie (26mm X 16mm X 103,5mm). Jest to pod o pojemności wbudowanego akumulatora 400 mah i maksymalnej mocy wyjściowej 13 W.

Kolorystyka sprzętu jest bardzo bogata a sam sprzęt bardzo lekki, wręcz plastikowy. Jest to swego rodzaju plus, bo nie ciąży a z drugiej strony nie jest to pod, który będziemy nieustannie używać przez na przykład rok, więc nawet jeśli ulegnie zniszczeniu to po degradacji grzałki i tak musimy kupić nowy.
Wbrew pozorom Friobar Nano jest jednorazowym e-papierosem. Można go ładować poprzez USB C, co znacznie wydłuża eksploatację sprzętu, a czas ładowania nie przekracza 40 minut. Podobny sprzęt, już jakiś czas temu wydał na świat Aspire a konkretnie pod Aspire R1.
Wkład, którym dysponujemy, wbudowany jest na stałe w zasilanie poda. Uzupełniamy go swoim płynem, więc nie jesteśmy skazani na z góry narzuconą moc liquidu. Dodatkowo wachlarz smaków również się znacznie powiększa. Wygodne zalewanie od boku wkładu poprzez dużą, dość mocną uszczelkę. Przez 5 dni użytkowania nie zauważyłam żadnego wycieku, co dla mnie stanowi priorytet.
Bawełna użyta w grzałce, jak na standard FreeMax przystało to bawełna z włókien herbacianych. Ma to za zadanie wydłużyć działanie grzałki oraz spotęgować odczuwanie nikotyny. Tutaj muszę się zgodzić z tym, bo faktycznie uderzenie nikotyny jest bardziej odczuwalne.
Smak na użytej we wkładzie grzałce (1.0Ω) jest oddawany bardzo dobrze. Wyraźnie wyczuwalne są nuty smakowe wybranego liquidu, a słodkość nie jest tak bardzo wyciągana. Mnie osobiście wkład starczył na jakieś 25 ml płynu, więc jest to zgodne z tym, co opisuje producent na stronie produktu.

Podsumowanie

FreeMax Friobar Nano to jednorazowy e-papieros, który możemy użyć do 30ml własnego płynu. Jest to swego rodzaju przełom, który ma szansę zaistnieć na rynku. Bardziej ekologiczny, z możliwością indywidualnego dobrania mocy oraz smaku. Oczywiście po zużyciu należy odpowiednio zutylizować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here