E-papierosy jako wyroby tytoniowe?

0
784

Zgodnie z zaproponowanymi przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych oraz Administrację Państwowego Monopolu Tytoniowego wytycznymi, Chiny mogą w niedługim czasie wprowadzić nowe regulacje dotyczące kwalifikacji e-papierosów i produktów do nich przeznaczonych na równi z tradycyjnymi wyrobami tytoniowymi.

Informacje dotyczące regulacji zostały opublikowane na łamach tabloidu Global Times. Nowe przepisy mają na celu wzmocnienie nadzoru i kontrolę administrowania nie tylko e-papierosami, ale też innymi produktami służącymi do alternatywnego dostarczania nikotyny. Oświadczenie spowodowało spadek wartości akcji firm z tej branży.

Chiny są największym na świecie producentem EIN i komponentów do nich. Zakaz sprzedaży e-papierosów i liquidów przez Internet wszedł tam w życie w listopadzie 2019 roku. Spowodowało to zahamowanie rozwoju sektora i rozpoczęcie sprzedaży stacjonarnej, co dla wielu producentów było wówczas nowością.

W Chinach rynek tytoniowy jest w całości kontrolowany przez państwo, dlatego od długiego czasu spodziewano się ingerencji rządu również w przemysł e-papierosowy. W praktyce oznacza to, że za sprzedaż detaliczną e-papierosów i komponentów do nich będzie odpowiadał właśnie Państwowy Monopol Tytoniowy.

Aktualnie zapowiada się współpracę Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych i Administracji Państwowego Monopolu Tytoniowego w tej kwestii, udostępniono również publiczne komentarze dotyczące zmian zasad przed wprowadzeniem ich w życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here