Dovpo x Mike Vapes Clutch – genialny mechanik na 21700

0
1500

Dovpo – firma która w ostatnim czasie zasypuje rynek coraz to nowszymi i innowacyjnymi produktami. Z ich desek kreślarskich pochodzą takie perełki jak Blotto RTA, Blotto Mini, czy jeden z nielicznych boxów przyjmujących parowniki 30mm – Odin w dwóch wariantach. DNA250C i na ich chipie znanym choćby z rewolucyjnego Topside Dual. Recenzji tego właśnie wariantu Odina spodziewajcie się już niedługo.

Tym razem Dovpo wkracza śmiało w gałąź mechaników ze swoim Clutch, zaprojektowanym we współpracy ze znanym recenzentem Mike Vapes oraz brytyjskim producentem boxów mechanicznych Signature Tips.

Clutch jest czystej krwi mechanikiem zasilanym pojedynczym ogniwem 20/21700. Z racji umieszczenia przycisku fire z boku, a nie jak w klasycznych rurkach od spodu, urządzenie jest bardzo kompaktowe. Z racji użytego do produkcji body aluminium wysokiej klasy, urządzenie jest też bardzo lekkie. Co wyróżnia Clutcha na tle innych mechaników to materiał z jakiego wykonano wszystkie styki i kontakty.Jest to czyste srebro, będące doskonałym przewodnikiem i sprawiające, że urządzenie nie ma praktycznie żadnych spadków woltażu.

Kosz na akumulator wykonano w technice druku 3D z odpornego na ścieranie i odbarwianie PA12. Hybrydowy konektor i przyjmowanie parowników do 26 mm sprawia, że Clutch jest świetnym wyborem zarówno dla łowców wielkich chmur jak i bardziej dyskretnego wapowania. Podczas moich dwutygodniowych testów naprzemiennie używany był na nim i Asgard Mini i Gata RTA. Oba parowniki to dwie strony medalu jednak genialnie współpracuje zarówno z niskimi buildami na Asgardzie jak i z wyższymi opornościami w przypadku Gata RTA.

Urządzenie posiada także zabezpieczenie przeciwko nieplanowanemu uruchomieniu, mechaniczna blokada kontaktu, ale pomyślana dyskretnie i bardzo ergonomicznie.

Przycisk fire działa płynnie, zawsze załapuje za pierwszym razem, jedyną jego wadą jest to że koszmarnie szybko się rysuje, ale to właśnie dowodzi, że jest wykonany z prawdziwego delrinu a nie z badziewnego plastiku. Delrin sam w sobie jest odporny na bardzo wysokie temperatury i jest doskonałym izolatorem cieplnym ale jest bardzo miękki i podatny właśnie na zarysowania. Wielu osobom może nie przypaść do gustu jego kształt, też ze sporą dawką rezerwy podchodziłem do jego kształtu, nie słusznie, box jest mega wygodny i mega ergonomiczny zarówno dla lewo jak i prawo ręcznych osób.

Podsumowując, jeśli nie odstrasza Cię wysoka cena ( w PL około 400 zł), lubisz mechaniki, albo chcesz spróbować swoich sił z czymś mechanicznym to Clutch będzie świetny zarówno dla nowych użytkowników jak i dla weteranów. Jego wymiary, rewelacyjna jakość wykonania, i świetne osiągi nie mają sobie równych na rynku. Oczywiście, jako że jest to czysta forma mechanika zalecamy zapoznać się z prawem ohma oraz z przepisami bezpieczeństwa użytkowania akumulatorów wysoko prądowych.

Dovpo Clutch dostępny jest w 4 kolorach:

– czarny,

– czerwony

– niebieski

– zielony

W opakowaniu znajdziemy:

– 1x Dovpo Clutch

– 1x wielofunkcyjny śrubokręt

– opakowanie części zamiennych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here