Dovpo Topside Lite – budżetowa wersja Topside

0
2074

Firmy Dovpo chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, tak jak i ich flagowego produktu – boxów z serii Topside. Urządzenia te charakteryzują się świetną jakością wykonania, bardzo dokładnymi chipami i ich flagową funkcją – innowacyjnym mechanizmem napełniania butelki bez potrzeby wyjmowania jej z boxa.

Topside został wypuszczony w kilku wersjach: Topside 90 W, Topside Dual, Topside Dual SE (nasza recenzja o tutaj) Topside Dual Carbon z chipem YIHI. Teraz do rodziny dołącza najmłodsze dziecko – Topside Lite. Jest to mocno okrojona i odchudzona wersja klasycznego 90 W.

Urządzenie zostało w całości wykonane z plastiku i polikarbonatu co mocno wpłynęło na wagę boxa. Cała sekcja squonk jet transparentna i widać zarówno baterię jak i mocowania oraz butelkę w całości. Mechanizm napełniania pozostał w zasadzie ten sam, z tą różnicą, że teraz top cap jest trochę mniejszy i pozbawiony sprężyny znanej z oryginału. Box przyjmuje parowniki do 25-26 mm. Jak to u Dovpo, nie obyło się bez innowacji i zaskoczenia 🙂 Lite można przerobić na zwykłego boxa w trzech ruchach. Demontujemy całą sekcję z butelką, odkręcamy dysze i zakładając klapkę mamy zgrabnego boxa zasilanego ogniwem 18650/20700/21700.

Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla osób żonglujących atomizerami, raz driper pod squonka, raz rta 😉 Sercem Topside Lite jest dobrze znany użytkownikom poprzednich urządzeń od Dovpo autorski chip. Różnicę natomiast dostrzeżemy w wyświetlaczach. W 90 W i Dualu jest to rasowy oled, natomiast tu mamy zwykły lcd. Różnica jest dostrzegalna dopiero po postawieniu obok siebie obu urządzeń, aczkolwiek w Lite wyświetlacz reaguje ze sporym opóźnieniem. Zauważą to chyba tylko osoby używające wcześniej któregoś Topside.

Całość, pomimo wykonania z plastiku sprawia dość solidne wrażenie, nic nie trzeszczy ani nie odstaje. Box dostępny jest w trzech kolorach – czarny, czarno czerwony, szaro czarny i dwóch wariantach – kit oraz samo zasilanie. W kicie dostajemy driper Variant rda, jest to powiedzmy, że brat Dropa od Digiflavor, decki i air flow są prawie identyczne, może dlatego, że jak wiemy zarówno Topside jak i Drop mają wspólnego ojca – Brian Herb, znany jako TVCThe Vaping Chronicles.

Podsumowując, Topside Lite jest dużo tańszą alternatywą dla osób, które bardzo chcą mieć Topside, ale zaporą jest dla nich cena. Jest to nada stary, dobry Topside tylko w wersji mocno budżetowej i z możliwością transformacji w zwykłe zasilanie na jeden akumulator.

Powyższa recenzja powstała dzięki uprzejmości firmy Newvaping

A Dovpo Topside Lite kupicie o tutaj 🙂

Mam dla Was jeszcze kod rabatowy na to zasilanie, starczy w koszyku wpisać CL20

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here