DOVPO Riva 200W- kolejne dobre i budżetowe zasilanie?

0
1861

Dovpo na rynku istnieje już od wielu lat i charakteryzuje się głównie tym, że produkty spod ręki tego producenta są wyjątkowo solidne. Ostatnio rynek wydaję się odchodzić nieco od elektroniki Evolv i wielu producentów decyduje się na rozwiązania własne. Dla osób, które nie potrzebują do szczęścia DNA, jest to bardzo dobra wiadomość, bo zmiana chipu obniża znacznie cenę urządzenia. Poprzednia wersja do dzisiaj cieszy się dużą popularnością, jak będzie tym razem? Przed Wami Dovpo Riva 200W Box Mod!

 

Specyfikacja:

Wymiary: 39.5mm*43mm*80mm
Materiał Wykonania: Stop cynku + Skóra
Zasilanie: 2 akumulatory 18650
Zakres napięcia wyjściowego: 0.5v – 8.0v
Zakres mocy: 5.0W – 200.0W
Ekran: 0.96”
Ładowanie: USB typ C 5V/2A

Parametry są bardzo zbliżone do wersji na DNA250C, różnice są marginalne. Nawet wymiary pozostały bez zmian.

 

Kolorystyka:

Kolorystyka klasyczna, wybór jest, ale nie będzie on ogromny. Możliwe, że w późniejszym czasie ilość wersji kolorystycznych się zwiększy.

 

Budowa:

Z zewnątrz całość wydaję się identyczna, jednak po bliższej inspekcji, widać małe różnice. Gama wersji kolorystycznych w Dovpo Riva 200 jest nieco biedniejsza, w porównaniu do jej starszej siostry na elektronice DNA. Skóra w wersji z chipem od Evolv wydaje się mieć także ciekawszą teksturę. Pytanie tylko, czy warto decydować się na „droższą siostrę” z uwagi na te drobiazgi? Wydaje mi się, że jeżeli nie planujecie „bawić” się elektroniką DNA, to nie ma to większego sensu.

 

Elektronika:

Tutaj mamy największą różnicę, bo elektronika użyta w tym modelu jest zupełnie inna od poprzednich. Po pierwsze, dla fanów ładowania przez port USB (czego oczywiście nie zalecam robić), znajdziemy tutaj USB-C, którego w wersji z DNA250C brakowało. Wielu posiadaczy zasilań od Dovpo narzekało na fakt, że są one mało czytelne i dość ciemne. Producent postanowił wyeliminować ten problem, umieszczając w urządzeniu kolorowy i czytelny wyświetlacz. Mimo zmiany chipu urządzenie nadal posiada duży zapas mocy, bo do naszej dyspozycji jest aż 200W! Ciekawe jak będzie wyglądała kwestia zarządzania energią, poprzednie modele tego producenta nie miały z tym większych problemów, także pewnie i tu będzie bardzo dobrze.

 

W pudełku:

 

Podsumowanie:

DOVPO Riva 200W to ciekawe urządzenie, które oferuje niemal to samo, co jego droższy poprzednik, ale w zdecydowanie niższej cenie. Jeżeli nie zależy Wam na wszystkich trybach, które są dostępne w chipach od Evolv, to będzie to świetny wybór! Czy całość dorówna solidności poprzednich urządzeń? Czas pokaże! W internecie można już znaleźć pierwsze recenzje tego zasilania i są one obiecujące. Zdecydowanie zasilanie to znajdzie się na mojej liście zakupowej.

Więcej na temat DOVPO Riva 200W możecie przeczytać tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here