Aspire Kumo RDTA – niemiecki patent

0
1623
vape-poland-kumo-rdta-4
Aspire Kumo RDTA, czyli dzieło współpracy Aspire ze Steampipes, niemieckim producentem znanym z parownika Cabeo RDTA, w którym to zastosowano nietypowy system przepływu liquidu. Kumo RDTA to połączenie tego właśnie patentu z legendarnym już designem Aspire. Jak wyszło? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w tym teście parownika. 
Konstrukcja

Aspire Kumo RDTA, prezentuje się świetnie. Minimalistyczny design i solidna konstrukcja to coś, czym się wyróżnia. W tym wypadku możemy mówić o uczuciu używania czegoś z wyższej półki. Nie jest to jeszcze High End, ale fani dobrego wykonania na pewno docenią Kumo. Wersja srebrna naprawdę ładnie wygląda na moim Converterze.

Baza i Budowa

Jak to w parownikach RDTA, baza znajduje się nad zbiornikiem na liquid i przeznaczona jest do montażu jednej grzałki. Powietrze uderza bezpośrednio w grzałkę przez 4 otwory znajdujące się naprzeciwko. Sam jej montaż i wypozycjonowanie nie należy do uporczywych. W moim przypadku był to 2.5 mm Clapton. Jednak posłużyłem się przy tym internetowym poradnikiem, ponieważ nie wiedziałem jak dokładnie ułożyć watę, aby system działał poprawnie, ale o tym zaraz.

Wrażenia

Wszystko jest już gotowe, a system przepływu płynu sprawuje się idealnie. Na początku byłem nastawiony sceptycznie (a co jeśli to nie będzie działać, jak powinno). Jednak system działa, i to bardzo dobrze. Nie jest to magia, a odpowiednia konstrukcja i oddziaływanie praw fizyki. Właściwe ułożenie waty sprawia, że nie ma tu szans na wysuszenie grzałki a przy każdym zaciągnięciu nośnik, jest idealnie nasączony. Do testu użyłem płynu z serii PURE JUICE o smaku Mango Tea. Smakował tutaj tak samo dobrze, jak na innych topowych parownikach w mojej kolekcji.

Opakowanie 

W ładnie prezentującym się pudełku znajdziemy nasz parownik oraz wszelakie akcesoria takie jest pierścienie czy zapasowy ustnik, które pozwolą nam na personalizację. I tutaj niestety muszę doczepić się do jednego czystego szkiełka. Co prawda mamy w zestawie drugi element trzymający liquid jednak wykonano go z metalu, co niezbyt pozwoli nam na kontrolę ilości płynu. Trzeba uważać na ewentualne zbicie lub wyposażyć się w zapasowe szkła.

Podsumowanie

Aspire Kumo RDTA to dość ciekawy parownik. Nie powiedziałbym bym, że zdetronizował mojego obecnego faworyta, którym jest Juggerknot MR. Jednak sam fakt zastosowania niecodziennego rozwiązania i naprawdę fajny smak, przekonują mnie do jego zachowania. Na pewno jest on idealnym uzupełnieniem kolekcji osób, które posiadają dziesiątki parowników, a dalej poszukują czegoś zupełnie nowego.

Więcej na temat Kumo RDTA przeczytacie tutaj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here