Aspire Favostix – ku prostocie… znowu

1
5161

Ach ten Aspire… szczerze już przestałem liczyć ile owy producent wypuścił ostatnio modeli. Niemniej jednak dostajemy wszelakie rodzaje urządzeń gdzie jednak wziąć widać, że królują na rynku pody. Tym razem dostaniemy znów jedno z prostych urządzeń jakim jest najnowszy Favostix.

Favostix to naprawdę małe urządzenie o niewielkich parametrach. Maksymalna, regulowana moc tego urządzenia wynosi 30W a bateria jaką znajdziemy w środku jest o pojemności 1000 mAh. Dobrą wiadomością na pewno jest zamontowanie przez Aspire portu USB-C, który pozwala na szybkie ładowanie. Dodatkowo, samo urządzenie możemy uruchomić na dwa sposoby, poprzez naciśnięcie przycisku fire bądź pneumatycznie poprzez zaciągnięcie.

Jak już wspomniałem wcześniej, Favostix jest małym urządzeniem o wymiarach wynoszących 113*25*13.6 mm. Bryłka została zrobiona z wytrzymałego i lekkiego stopu aluminium. Jakie elementy znajdziemy na obudowie? Standardowo przycisk fire oraz wyświetlacz OLED o przekątnej 0,42″. Interfejs jest bardzo skromny gdyż pokazuje tylko moc, oporność grzałki, czas zaciągnięcia oraz poziom naładowania baterii w procentach.

Do wyboru mamy 7 kolorystyk widocznych na zdjęciu poniżej.

Zbiornik jaki otrzymujemy w zestawie Favostix mieści 3 ml płynu. Uzupełnić go można poprzez klasyczne wyjęcie gumowej uszczelki umieszczonej na spodzie zbiornika. Grzałki są wbudowane i do wyboru mamy dwa rodzaje. Do wyboru mamy 0.6Ω oraz 1.0Ω, które (jak to producent twierdzi) zapewniają najlepsze oddanie smaku oraz przyjemne „uderzenie w gardło”.

Cena jaką zapłacimy za Aspire Favostix to 24$ co daje około 90 zł. Jest to zdecydowanie mało skomplikowane urządzenie ze standardowymi specyfikacjami jak na tego typu poda. Zdecydowanie nie ma co się spodziewać szału lecz jak wiemy, prostota ma swój urok.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here